У Росії визнали, що, незважаючи на всі свої заяви, не зможуть обійтися без української газотранспортної системи при імпорті блакитного палива до Європи.
Колишній депутат російської Держдуми Сергій Марков заявив, що його країна потребує використання української газотранспортної системи, щоб імпортувати паливо до країн Євросоюзу.
Однак він придумав дивне виправдання цьому факту, пояснивши свої слова тим, що попит Заходу на російський газ зріс настільки, що потужностей газопроводу "Північний потік-2", що будується, просто не вистачить.
"Зараз виникла ще нова реальність. Підсумок цієї зими полягає в тому, що потреба Європи в російському газі настільки велика, що, судячи з усього, навіть "Північного потоку-2" не вистачить, і доведеться нам все одно прокачувати все-таки по цій українській трубі", - заявив він в ефірі пропагандистської програми "Місце зустрічі" на одному з російських телеканалів.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українська влада стверджує, що "Газпром" все таки почне виплачувати борг перед "Нафтогазом" і що вже найближчим часом російський газовий монополіст почне виконувати рішення Стокгольмського арбітражного суду.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко. Він нагадав, що відмовляючись виконувати рішення суду, "Газпром" тільки погіршує своє становище.
"У Газпрому немає шансів уникнути відповідальності, а сума боргу, яка була зафіксована даним рішенням суду, буде тільки збільшуватися. Вона буде повністю стягнута найближчим часом", – заявив Петренко.
Він також зазначив, що у Газпрому є активи по всьому світу, які можуть постраждати через дії російської компанії.
"Уже зараз Газпром втрачає з точки зору вартості самої компанії, так як вони є публічною компанією, оскільки вони показали себе як недобросовісний контрагент перед тими європейськими компаніями, з якими у них є контракти", – пояснив міністр.
Українська влада розраховує, що Газпром в кінці кінців почне платити борг, адже сума буде лише зростати, а відмовитися від виплати цих грошей без наслідків Росія не може.
Нагадаємо, суперечка між Газпромом і Нафтогазом завершився в кінці лютого. Тоді Стокгольмський арбітраж зобов’язав російську компанію заплатити Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити Україні 2,56 млрд доларів.