"Газпром" побачив у розвитку виробництва зрідженого природного газу в Росії ризики економічної і енергетичної безпеки країни.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

У компанії, зокрема, відзначають, що падіння середньої ціни реалізації російського газу на зовнішньому ринку через ймовірну конкуренцію з трубопровідними поставками може призвести до зниження доходів російського бюджету.

На думку "Газпрому", при коригуванні федеральних документів стратегічного планування необхідно відобразити потенційні ризики для економічної та енергетичної безпеки РФ, пов'язані з розвитком в країні виробництва ЗПГ, і заходи щодо їх мінімізації.

До потенційних ризиків для економічної та енергетичної безпеки РФ, пов'язаних з розвитком ЗПГ, в "Газпромі" відносять "в першу чергу зниження доходів російського бюджету, обумовлене падінням середньої ціни реалізації газу на зовнішньому ринку в зв'язку зі зростанням пропозиції і конкуренцією російських постачальників між собою".

Також в "Газпромі" відзначають, що значна частина обладнання для реалізації нових ЗПГ-проектів, є імпортною, на відміну від труб і компресорів, які практично в повному обсязі проводяться на території РФ і використовуються при будівництві газопроводів.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Крім того, в "Газпромі" прогнозують ймовірність "заморожування" вкладених в нові ЗПГ проекти бюджетних коштів через можливу їх неокупність внаслідок прогнозованого надлишку пропозиції на світовому ринку зрідженого газу".

Варто відзначити, що раніше у прес-службі НАК Нафтогаз зазначили, що
у міжнародних стандартах фінансової звітності російський Газпром визнає заборгованість перед українською компанією.

"Оn котики наші. Можна скільки завгодно робити вигляд, що рішення Стокгольмського арбітражу це ще не факт і "будемо подивитися", але міжнародні стандарти фінансової звітності – це міжнародні стандарти фінансової звітності", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

Також 29 березня заступник голови правління "Газпрому" Андрій Круглов повідомив, що його компанія відобразить у звітності за 2017 резерв на виплати Нафтогазу 2,6 мільярда доларів.

"Але це не означає, що ми не покажемо прибутку, покажемо менший прибуток", - заявив Круглов.

Він також повторив позицію Газпрому щодо оскарження вердикту Стокгольмського арбітражу. Так, російський "Газпром" повідомив 22 березня, що подав до Апеляційного суду округу Свеа в Швеції клопотання про часткове скасування рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці з компанією "Нафтогаз України" щодо поставок газу.

"Газпром" повністю відмовився виконувати рішення з постачання газу в Україну, - НасаликНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що "Газпром" почав нові розбірки з "Нафтогазом".