Новий склад уряду Російської Федерації очолить чинний прем'єр Дмитро Медведєв.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

У понеділок, 7 травня, відбудеться церемонія офіційного вступу на посаду обраного на черговий шестирічний термін президента Володимира Путіна. Відповідно до законодавства після інавгурації уряд країни піде у відставку, в двотижневий термін буде сформовано наступний склад вищого виконавчого органу влади.

Деякий час назад журналісти дізналися, що Державна Дума планує розглянути кандидатуру керівника нового уряду вже 8 травня. Згідно з даними депутатам запропонують проголосувати за чинного главу кабінету міністрів Дмитра Медведєва.

Співрозмовник телеканалу зазначив, що рішення по Медведєву прийнято. Вірогідність його перегляду в що залишилися до засідання парламенту два тижні, за словами джерела, практично виключена.

В інформації, що опинилася в розпорядженні ЗМІ, йдеться про те, що нинішній прем'єр повинен залишитися на своїй посаді до 2020 року. При цьому стверджується, що посади заступників Дмитра Медведєва займуть нові обличчя, яких призначить не він. Імена майбутніх віце-прем'єрів не розкриваються.

Раніше політологи назвали кілька можливих претендентів на місце керівника уряду. Крім Медведєва, в складених експертами списках фігурували віце-прем'єр Дмитро Козак, голова адміністрації президента Антон Вайн і його заступник Сергій Кирієнко, мер Москви Сергій Собянін, голова Рахункової палати РФ Тетяна Голікова, голова Центрального банку Ельвіра Набіулліна і деякі інші діячі.

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

Також були оприлюднені прізвища міністрів, які з високою часткою ймовірності покинуть уряд після інавгурації Володимира Путіна. Це, зокрема, Максим Соколов (міністерство транспорту), Володимир Мединський (міністерство культури), Вероніка Скворцова (міністерство охорони здоров'я) та Ольга Васильєва (міністерство освіти і науки).

Варто відзначити, що раніше російський історик і опозиціонер Андрій Зубов зазначив, що головний страх Путіна складають зовсім не зовнішні загрози, а ті, які знаходяться всередині країни. Непідвладні сили можуть не тільки насолити йому, але і зовсім скинути з посади президента. А за це місце він дуже міцно тримається.

І хоча це здається парадоксальним, Зубов пояснив свою точку зору. Він впевнений, що в ситуації з ФСБ Путін сам намагається знайти підтримку і всіма силами перешкоджає посиленню ФСБ, хоча і не показує цього на широку публіку.

"Якщо говорити загалом, то керує країною, зрозуміло, КГБ, тобто ФСБ. І у більшості керівників ФСБ є бажання закручувати гайки далі. Але сам Путін боїться ФСБ, тому що вона йому не підконтрольна до кінця. Це незалежна організація, і він розуміє, що в якийсь момент і сам може бути нею усунутий", - пояснює історик.

При цьому Путін, якого він без сумніву вважає диктатором, намагається спиратися на інші сили, серед яких цивільна адміністрація і такі вольові люди, як Кадиров з його бойовиками. Саме в страху Путіна криється стримування посилення ФСБ.

У Президентській адміністрації панує великий страх і побоювання того, що ФСБ зможе остаточно прийти до влади в країні. Для перших осіб держави це може загрожувати позбавленням всього нажитого, в тому числі і статусу. Зубов, як один з опозиціонерів, заявляє, що путінська адміністрація вже неодноразово намагалася встановити контакти з опозицією для спільної протидії ФСБ.

Самі опозиціонери впевнені, що в даному випадку варто залучати третю силу – суспільство, а не тільки ФСБ і цивільну адміністрацію. Саме тоді вони зможуть стати реальною дієвою силою.

Вибори Путіна: кримські татари розповіли про примус жителів півострова до голосуванняНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Порошенко придумав покарання кримчанам, які ходять на вибори Путіна.