Під час засідання Погоджувальної ради парламенту постанову про невизнання виборів президента РФ у Криму та відповідальності російської сторони за збройну агресію проти України підписав голова ВР Андрій Парубій.
Він підкреслив, що сьогодні офіційно отримав від представників комітету проект документу, а коли набралася відповідна кількість голосів, ухвалив його:
"Це постанова №5463 - про комплекс невідкладних заходів щодо реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України, також постанова №8168-1 - про невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь", - пояснив Парубій.
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
За словами спікера ВР, у постанові міститься звернення до міжнародних партнерів з проханням зайняти таку ж "принципову" позицію стосовно невизнання виборів президента Російської Федерації.
Як відомо, про нелегітимність виборів на анексованих територіях у Раді говорили вже давно. У МЗС України також називали прийнятною реакцією Верховної Ради на вибори президента РФ заяву про їх невизнання.
В день офіційної анексії Криму, 18 березня ,Російська Федерація провела вибори президента. Очікувано лідирував чинний президент Володимир Путін. У російських ЗМІ одразу розповсюдили сумнівної правдивості дані про те, що Путін нібито набрав до 92% голосів, а явка була "найвищою по регіонам".
Виступили проти такого свавілля і кримські татари, з огляду на незаконність процедури, мало хто зважився і привітати Путіна із перемогою – міжнародні партнери України висловили готовність підтримати збереження цілісності та суверенітету нашої держави і таким чином визнати неправомірним голосування на півострові.
Дивіться: Міжнародні партнери України не визнають російські вибори в Криму