Для України нова програма з Міжнародним валютним фондом (МВФ), в отриманні останнього траншу від якого сумніваються в НБУ, може стати доступною після президентських і парламентських виборів в країні, тобто не раніше 2020 року. Про це повідомляє Уніан з посиланням на голову Національного банку України Якова Смолія.
"У період виборів МВФ нових програм не розглядає. Тому, в наступному році нам не варто чекати нової програми. Я думаю, що це може бути 2020 рік, якщо буде така потреба", - сказав він.
Також Смолій зазначив, що нова програма може продублювати ті умови, які Україна не виконала в рамках своїх зобов'язань за чинною програмою. Зокрема, він нагадав про важливість прийняття Верховною Радою закону про антикорупційний суд.
При цьому він підкреслив, що виконання нинішніх умов важливо не для отримання траншів МВФ, а для подальшого економічного зростання країни в цілому. "Без цих реформ неможливий подальший економічний ріст", - пояснив Смолій.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Як повідомлялося, що Україні в найближчі роки буде потрібна нова програма підтримки Міжнародного валютного фонду. Великі ризики пов'язані із зовнішніми платежами країни – ймовірно, що необхідно буде перекредитувати 100% зобов'язань. Також Україна може отримати черговий транш кредиту МВФ у два млрд доларів вже в травні-червні цього року.
Треба сказати, що відсутність фінансової підтримки МВФ ускладнить рефінансування понад $20 млрд суверенного і гарантованого державою боргу з термінами погашення у 2018-2020 роках А виліт з програми Фонду закриє доступ України на зовнішні ринки запозичень, не дозволивши знайти там відсутні кошти.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Україна заборгувала кредиторам невідому науці цифру. Сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в квітні 2018 року скоротився на 0,41%, або на $0,32 млрд, - до $77,05 млрд. За станом на квітень державний борг України становить 1,749 трлн грн. Про це повідомили представники Міністерства фінансів.