Комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду у другому читанні.
За відповідне рішення члени комітету проголосували у понеділок.
У той же час комітет не визначився щодо двох положень законопроекту, у тому числі щодо ключового з них - права вето міжнародних експертів щодо кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду.
"Ми поговорили зі спікером Верховної Ради і Андрій Володимирович (Парубій - ред.) запропонував, щоб комітет виніс ці два питання за дужки і передав законопроект у сесійну залу. Але паралельно продовжаться консультації щодо узгодження цих питань", - сказав "Українській правді" голова комітету Руслан Князевич.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Він також повідомив, що у понеділок ввечері спікер Андрій Парубій матиме скайп-конференцію з представниками МВФ та Венеціанської комісії, де вони спробують узгодити дві непогоджені правки.
Раніше повідомлялося, що переговори спікера Верховної Ради Андрія Парубія з представниками Венеціанської комісії та авторами законопроекту про Антикорупційний суд пройшли конструктивно і в найближчі дні закон обговорять з представниками МВФ.
22 грудня 2017 року президентський проект закону про Вищий антикорупційний суд зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстрували 4 альтернативні законопроекти від депутатів.
Низка міжнародних партнерів України виступили з жорсткими вимогами до Києва через президентський законопроект.
1 березня 2018 року народні депутати підтримали в першому читанні внесений президентом Петром Порошенком законопроект про Антикорупційний суд.
Порошенко заявив, що не допустить зволікання з голосуванням за законопроект у другому читанні.
Раніше "Знай.ua" писав про те, що Міжнародний валютний фонд почне переговори з офіційним Києвом щодо надання нового траншу тільки після того, як будуть виконані всі рекомендації Венеціанської комісії і Ради Європи. Зокрема це стосується прийняття закону про Антикорупційний суд та встановлення відповідної ціни на газ для населення.
Про це повідомив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс під час брифінгу у Вашингтоні.
"Мається на увазі енергетичний сектор, фіскальна політика, прийняття закону, який створить сильний і незалежний антикорупційний суд. Останнє – критично важливо", - відзначили в МВФ.