За тиждень з 14 по 21 серпня Росія не припустили через захоплений Керченську протоку жодного судна, що прямує в порти України в Азовському морі.
Про це в Facebook повідомив головний редактор видання BlakcSeaNews, експерт "Майдану закордонних справ" Андрій Клименко.
У зв'язку з цим, за його словами, порти Маріуполь і Бердянськ стоять майже порожні. "За тиждень - з 07:00 (місцевий час, мч) 14 серпня 2018 з станом на 9:00 мч 21 серпня 2018 року РФ не пропустила з Чорного моря в українські порти Азовського моря жодного судна. Томунемає резонансних затримань посеред моря" , - зазначив експерт. Крім того він відразу ж уточнив, що на сьогоднішній день к Керченській протоці простоюють 16 суден , три з них - Industrial Cape, Omar Trader і Noordvliet - знаходяться в протоці вже тиждень.
Так, після втрати контролю над Кримським півостровом і Керченською протокою, Україна ризикує втратити Азовське море.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Експерти тап юристи-міжнародники зазначають, що українська влада мало що можне зробити у такій ситуації, не кажучи вже по якісь надто активні дії силового характеру. Так, керівник "Українського збройного центру" Тарас Чмут зазначив. що наразі в українських прикордонників замало сил та засобів, щоб ефективно протистояти російським загарбникам та захистити навіть 12-мильну прибережну смугу, в той час як Росія має потужний Чорноморський флот і Каспійську флотилію.
У свою чергу керівник аналітичної групи "Да Вінчі" Анатолій Баронін заявив, що неймовірно великою є проблема підписання у грудні 2003 року договору між Україною та Росією, згідно з яким країни визнали Азовське море внутрішніми водами обох країн. Разом з тим експерти відзначають, що у цьому ж договорі передбачений шлях до розв'язання кризи в Азовському морі. Так, вони масово заявляють, що Україна повинна ініціювати розірвання угоди з Росією.
"Україна повинна денонсувати всі угоди, які стосуються Азовського моря, встановити там свої внутрішні територіальні води і повідомити про це актом міжнародну морську організацію", - каже правознавець-міжнародник Володимир Василенко.
Росія може використати акваторію Азовського моря для військової агресії проти України
Як повідомляв "Знай.ua", перевезення між Росією та Україною припинили.
Також "Знай.ua" писав, що росіяни довели кримчан до сказу.