У Польщі продовжують протистояти масштабного плану Російської Федерації, яка має намір посадити на "газову голку" Європу, повідомляє Politeka.
Так, стало відомо, що влада Польщі і Данії погодили маршрут Балтійського газопроводу (Baltic Pipe), за яким Польща має намір отримувати газ безпосередньо з родовищ Норвегії, скоротивши тим самим енергетичну залежність від Росії.
Як повідомив уповноважений польського уряду щодо стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наімський, магістраль прокладуть через виняткову економічну зону Швеції, а також датську і польську морські зони.
Варто відзначити, що альтернативний маршрут газопроводу через економічну зону Німеччини був відкинутий з технічних і екологічних міркувань.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
В даний час наш європейський сусід україни — Польща — дуже сильно залежить від енергетичної інфраструктури Російської Федерації. За даними російської компанії "Газпромекспорт" (дочка "Газпрому"), попит на газ в країні сьогодні на 60% забезпечується поставками з Росії.
Передбачається, що всі дозволи на будівництво трубопроводу будуть отримані в кінці 2019 року — початку 2020 року. Реалізувати проект Польща має намір до 2023 року.
Як раніше повідомлялося, днями влада Туреччини офіційно видала дозвіл на запуск газопроводу TANAP, що йде в обхід території Росії. Участь у церемонії взяв і український президент Петро Порошенко.
Як відомо, TANAP пролягає по території Туреччини від грузинського до грецького кордону. Ця магістраль дозволить перекачувати блакитне паливо в Європу з родовища на Каспійському морі в Азербайджані.
На думку глави держави, в Кремлі постійно зловживають своїми енергетичними можливостями - прикладом цього є зведення "Північного потоку-2".
Порошенко також підкреслює важливість проекту TANAP для безпеки енергетичної сфери не тільки Туреччини, Азербайджану, Євросоюзу, але і нашої країни. За заявою президента, завдяки Трансанатолійському трубопровоуа Україна тепер зможе брати газ по магістралі з боку Румунії. Порошенко сподівається, що незабаром з'являться можливості залучати в Україну газ з Каспію.
Згодом азербайджанський глава держави Ільхам Алієв під час переговорів з Порошенко запропонував Україні взяти участь в реалізації "Південного газового коридору".
Як повідомляв портал "Знай.uа", основною перешкодою на шляху будівництва скандального російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2" виявилася Польща – уряд країни свідомо продовжує перешкоджати втіленню проекту Кремля, як на дипломатичному, так і на міжнародному рівні.
Як заявив нещодавно віце-міністр енергії країни Міхал Куртика, Польща вимагає від Європейського Союзу прискорити роботу над змінами до газової директиви ЄС, яка теоретично ускладнить будівництво газопроводу.