Днями влада Туреччини офіційно видала дозвіл на запуск газопроводу TANAP, що йде в обхід території Росії. Участь у церемонії взяв і український президент Петро Порошенко.
Антиросійський газопровід
Як відомо, TANAP пролягає по території Туреччини від грузинської до грецького кордону. Ця магістраль дозволить перекачувати блакитне паливо в Європу з родовища на Каспійському морі в Азербайджані.
На думку глави держави, у Кремлі постійно зловживають своїми енергетичними можливостями - прикладом цього є зведення "Північного потоку-2".
Порошенко також наголошує на важливості проекту TANAP для безпеки енергетичної сфери не тільки Туреччини, Азербайджану, Євросоюзу, а й нашої країни. За заявою президента завдяки Трансанатолійський трубопроводу Україна тепер зможе брати газ по магістралі з боку Румунії. Порошенко сподівається, що незабаром з'являться можливості залучати в Україну газ з Каспію.
Карта газопроводу TANAP
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Згодом азербайджанський глава держави Ільхам Алієв під час переговорів з Порошенком запропонував Україні брати участь в реалізації "Південного газового коридору".
Північний потік-2: газопровід в обхід України
За попередніми підрахунками, середній прибуток України від транзиту російського газу до країн ЄС за 2017 рік становив близько 3 млрд дол. У 2017 році Україна транспортувала 93,5 млрд куб м газу для європейських споживачів, що є рекордним показником за останні сім років.
Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" був підписаний у 2009 році. Термін його дії спливе 31 грудня 2019 року. Після програшу російської компанії у Стокгольмському арбітражі її керівництво ініціювало розірвання всіх газових угод з Україною. Це тривала процедура, тому контракти, скоріш за все, діятимуть до кінця терміну.
Якщо контракт на транзит не буде продовжений на вигідних для України умовах, і Росія збудує "Північний потік-2", тоді Україна втрачатиме величезні суми коштів — до 3,5 млрд дол щороку.
Північний потік-2: карта будівництва
Три роки тому глава "Газпрому" Олексій Міллер у жорсткій манері говорив, що транзит територією України після закінчення контракту необхідно "обнулити".
Дивіться: "Північний потік-2" коштуватиме Україні 3 млрд доларів