Уряд Швеції офіційно видав дозвіл на будівництво газопроводу в обхід України "Північний потік-2". З його допомогою Росія збирається налагодити поставки блакитного палива до країн Європи, в тому числі – у шведській економічній зоні Балтійського моря.
"Уряд дає дозвіл Nord Stream 2 на прокладку газопроводу", - підтвердив міністр підприємництва та інновацій Швеції Мікаель Дамберг.
Плани Швеції на "Північний потік-2"
На думку міністра, його країні взагалі невигідно "сказати проекту "ні", адже уряд розглядав заявку Nord Stream 2 відповідно до міжнародного права і конвенцій. Вони, в свою чергу, не дозволяють владі дати негативну відповідь щодо проекту газопроводу.
"Але я хочу підкреслити, що в уряду негативне ставлення до проекту в цілому, є ризик того, що він суперечить цілям Енергетичної союзу, а також через наслідки для України як країни - транзитера російського газу, через значні економічних втрати, які можуть виникнути", - додав Дамберг.
Популярні новини заразПоказати щеВсіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Як відомо, Nord Stream 2 AG також очікує отримання необхідних дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії, Фінляндії та Данії.
Дивіться: "Північний потік-2": Берлін хоче зберегти українську ГТС?
Північний потік 2: наслідки скандального будівництва для України
Російська сторона, як стверджують міжнародні експерти, використовує газопровід для штучного тиску на більшість колишніх радянських держав — залежно від ставлення їхніх політиків до Росії. Наша країна окрім власного споживання була ще й основним транзитером блакитного палива в Європу. Цей статус дістався нам з часів Союзу, і за нього українські чиновники всіх часів готові були пожертвувати багато чим.
Будівництво "Північного потоку" (Nord Stream) почалося в грудні 2005 року. У листопаді 2011-го найдовший підводний маршрут у світі протяжністю 1224 км було повністю введено в експлуатацію. Для управління проектом у Швейцарії було створено компанію Nord Stream AG, 51% у якій належить "Газпрому", 31% — двом німецьким компаніям і по 9% — французьким і голландським структурам.
Північний потік-2: маршрут газопроводу
Найважливішою проблемою нинішнього транзиту газу через українську територію є те, що отримані гроші йдуть не на підтримку газотранспортної системи (ГТС) в працездатному стані, а на затикання різноманітних бюджетних дірок. Знос системи на сьогодні є критичним.
Українські ГТС: карта розташування
Йдеться про зношені газокомпресорні станції з радянською механікою, для яких вже не знайти запчастин. Газопровід "Уренгой — Помари — Ужгород", частиною якого, власне, і є українська ГТС, будувався за часів американських санкцій проти СРСР, і все обладнання на ньому буле радянське.
Нафтогаз про Північний потік-2
Тоді "Нафтогаз", коментуючи заяву глави держави, зазначив, що майбутнє завантаження української газотранспортної системи можуть забезпечити європейські компанії, які купуватимуть російський газ на східному кордоні України.
Дивіться: "Північний потік-2": трубопровід призведе до екологічної катастрофи?