Мінські домовленості 2015 року не передбачають проведення будь-яких референдумів, наголошують у Білому домі та додають, що референдум, проведений на непідконтрольній Україні території, не матиме легітимності.
"Адміністрація США не розглядає питання щодо підтримки проведення референдуму на Сході України", - заявив речник Ради національної безпеки Білого дому Гаррет Маркіс.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
У агентсві AP також прогнозують, що європейські союзники України теж виступлять проти російської ідеї провести референдум на тимчасово окупованих територіях Східної України.
Сполучені Штати дотримуються дуже жорсткої позиції щодо України. Президент США Дональд Трамп на зустрічі в Хельсінкі дав зрозуміти очільнику Росії Володимиру Путіну, що діяльність РФ на Донбасі не відповідає їхнім інтересам. Про це заявив Державний секретар США Майк Помпео.
Раніше "Знай.ua" писав про те, що російський президент Володимир Путін на зустрічі в Гельсінкі 16 липня запропонував лідерові США Дональду Трампу провести референдум на Донбасі.
Президент Росії Володимир Путін сказав російським дипломатам, що зробив пропозицію президенту США Дональду Трампу провести референдум для того, щоб вирішити конфлікт на Донбасі. Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на джерела, які були присутні під час зустрічі двох лідерів за закритими дверима.
Одне з джерел також зазначило, що Трамп попросив Путіна не обговорювати публічно ідею референдуму і дати йому час усе обміркувати.
В офіційному акаунті Twitter прес-секретар лідера Америки Сандра Сандерс написала про запрошення Трампом Путіна. Вона також зазначила, що обговорення майбутнього візиту вже почалося.