Президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник заявляє, що українська економіка опиниться в скрутному становищі, якщо "заробітчани" пенсійного та передпенсійного віку повернуться й будуть отримувати тут пенсійні виплати.

Експерт пояснив, що з кожним роком відсоток пенсіонерів збільшується, це накладає на працюючих великий вантаж.

“При існуванні солідарної пенсійної системи і не розвинених приватних пенсійних фондів, пенсія може формуватися тільки з податків, які сплачують працюючі українці. У Європі ця проблема вирішується наступним чином — підняттям пенсійного віку і залученням молодих трудових мігрантів, які займають вільні робочі місця, що створюються під час економічного зростання і балансуючі пенсійну систему в тому числі", - додав він.

Однак, за словами Воскобойника, для того, щоб Україна змогла залучати трудових мігрантів до себе, їй потрібно, щоб економіка стабільно зростала протягом десяти і більше років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що механізм зміни існуючої системи нарахування пенсій уряд ухвалив ще у травні минулого року, але його впровадження на практиці виявилося не таким простим завданням, як обіцяли українцям.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

Основна суперечність у тому, що працююча людина за життя в середньому платить у Пенсійний фонд менше грошей, ніж потім отримає їх протягом життя на пенсії. Позначається і нерівномірний розподіл соціальних категорій – наприклад, якщо пенсіонерів у нашій країні близько 12 мільйонів, то на них припадає лише 12,8 мільйона працездатного населення, витрати покрити не вдається.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Кабмін хоче перерахувати пенсії тим, хто багато працював, але мало заробляв. Перерахунок буде здійснюватися таким чином, щоб збільшити роль стажу. З 2018 року коефіцієнт стажу становить 1, хоча до цього він був на рівні 1,35. Це призвело до того, що українці з маленькими зарплатами і великим стажем не можуть сподіватися на гідні пенсії. В результаті приблизно 3 млн українців отримали мінімальні надбавки до пенсії.