Оплачувана пенсія є одним з найважливіших соціальних завоювань минулого століття. На протязі всього нашого трудового шляху ми віддаємо роботі моральні і фізичні сили, поступово зношуючи свій організм. Однак у заслуженого відпочинку є і своя темна сторона. Опинившись раптово виключеним з активного трудового процесу, людський мозок починає втрачати свої функції одну за одною. Як повідомляє сайт Sundaynews, врятувати людину від деменції може тільки інтелектуальна активність.
Британські експерти провели масштабне дослідження і прийшли до висновку, що вихід на заслужений відпочинок впливає на когнітивні функції людини. Команда вчених з Університетського коледжу Лондона і Королівського коледжу Лондона провели масштабне дослідження. Протягом 30 років вони спостерігали за групою добровольців від 45 до 68 років і з'ясували, що вихід на заслужений відпочинок є своєрідним тригером, що запускають процеси порушення вербальної пам'яті, яка відповідає за запам'ятовування текстової інформації.
В експерименті взяли участь більше трьох тисяч чоловік, яких регулярно тестували на предмет когнітивного сприйняття і рівень розумових здібностей. Експериментатори прийшли до висновку, що як тільки людина йде на спокій, то у неї спостерігається прискорене погіршення когнітивних функцій. Так, у тих, хто перестає ходити на роботу, процес втрати вербальної пам'яті відбувається на 38% швидше, ніж у тих, хто продовжує трудитися. Подібна тенденція збільшує ризик розвитку дегенеративних процесів пам'яті і може вести до розвитку хвороби Альцгеймера.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав, де в світі найменші пенсії