Національний банк України (НБУ) підтвердив прогноз інфляції на 2018 рік у 8,9% за підсумками квітня.

"За оцінками Національного банку, відхилення фактичної інфляції в квітні від прогнозу є незначним і може бути нівельовано у наступні місяці. До того ж, монетарні умови є поки достатньо жорсткими, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції у відповідності з прогнозом Національного банку (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення до цільового діапазону в середині 2019 року", - повідомляється в коментарі НБУ щодо рівня інфляції в квітні.

За даними Державної служби статистики, у квітні споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і склала 13,1% в річному вимірі (порівняно з 13,2% у березні). Інфляція в місячному вимірі знизилася з 1,1% в березні до 0,8% у квітні.

"Хоча Національний банк очікував зниження інфляції в річному вимірі, її квітневий показник дещо перевищив прогноз, опублікований в "Інфляційному звіті" за квітень 2018 року, в основному за рахунок впливу найбільш волатильних компонентів", - наголошується в повідомленні Нацбанку.

Популярні новини зараз

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

Нацбанк наприкінці жовтня минулого року погіршив прогноз інфляції на 2018 рік з 6% до 7,3%, в січні цього року – до 8,9%, а Кабінет міністрів – з 7% до 9%. НБУ для стримування зростання цін з 2 березня підвищив облікову ставку до 17% з 16%.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", НБУ знайшов всі заощадження українців. У квітні населення і бізнес збільшили на 15,7 млрд грн суми на депозитах в українських банках – до 499,9 млрд грн (загальна сума гривневих і валютних депозитів). Такі дані наводить Національний банк.

"За місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% (у порівнянні з 1,0% в березні). Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами і зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило грунт для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб у банки. Активізація припливу спостерігалася і по вкладах юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів в гривні, який в березні практично не змінився в квітні збільшився на 2,8%", - відзначимо і в НБУ.