Національний банк України очікує поступового уповільнення загальної інфляції, яка на кінець року становитиме 8,9%.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за квітень.

"На ціни й надалі тиснутиме швидке зростання споживчого попиту, через що фундаментальний інфляційний тиск все ще залишатиметься значним в цьому році. Однак частково це буде нівельовано зміцненням обмінного курсу відносно валют країн – торговельних партнерів у І кварталі 2018 року, яке сприятиме зниженню інфляційного тиску протягом наступних місяців", - йдеться у звіті.

Також вказано, що на ріст інфляції впливатимуть і значні темпи зростання адміністративно регульованих цін (на 14,6% за підсумками року) внаслідок збільшення витрат на заробітну плату у сфері ЖКГ, здорожчання енергоресурсів та підвищення акцизів на тютюнові вироби.

Водночас, за даними регулятора, інфляція сирих продовольчих товарів до кінця поточного року знизиться (до 5,9%) під впливом вичерпання дії факторів пропозиції на ринку продовольчих товарів, що мали визначальний вплив у минулому році.

При цьому зростання експортних можливостей українських виробників харчової продукції все ще створюватиме тиск на зростання цін через зменшення пропозиції на внутрішньому ринку.

Популярні новини зараз

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

Також через збільшення міжнародної торгівлі українські ціни на продовольство продовжать наближуватися до цін у країнах-партнерах, що матиме додатковий проінфляційний вплив.

Як поінформували у НБУ, у 2018-2020 роках споживча інфляція знижуватиметься і поступово повернеться до цільових показників, як і прогнозувалося на початку року. Інфляція повернеться в цільовий діапазон у середині 2019 року і відповідатиме його центральному значенню 5% за підсумками 2020 року.

Варто відзначити, що станом на 20 квітня офіційний курс долара в Україні трохи підріс. Національний банк України на сьогодні, 20 квітня, встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:

1 долар США – 26,22 грн;

-1 євро – 32,47 грн;

-10 російських рублів – 4,3 грн.

Таким чином, курс долара, в порівнянні зі вчорашніми значеннями, виріс на вісім копійок. Курс залишається вищим за психологічну позначку в 26 гривень, утім, експерти не виключають, що курс долара ще впаде. Курс євро виріс на вісім копійок. Вартість 10 російських рублів підвищилася на три копійки.

У четвер, 19 квітня, курс долара на міжбанківському валютному ринку України зріс на п'ять копійок на покупці та на сім у продажу. Безготівкова американська валюта торгувалася на рівні 26,19/26,22 грн. Вартість євро встановилася на відмітках 32,41/32,44 грн, підвищившись на чотири копійки. Сьогоднішні торги ще не почалися.

Згідно з базовим сценарієм трирічної Бюджетної резолюції, в 2018 році середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,3 грн/дол., в 2019 – 30,5 грн/дол., а в 2020 – 31 грн/дол. Проте, в бюджеті на 2018 рік зазначено, що розрахунки проводилися, виходячи з курсу 30,1 грн/дол. При цьому і в Мінфіні, і в НБУ запевняють – цей курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, узятий для розрахунків створення "подушки безпеки".

В Україні з'являться дві нові монетиНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Укрпошта починає безготівкове обслуговування.