Тенденція до популярності нового типу криптовалюти дісталася й України, проте НБУ не визнає біткоіни як повноцінну грошову одиницю. При цьому за кордоном така практика досить поширена: наприклад, у Німеччині чи Японії.

Чому у такому шаленому темпі почали скуповувати її і українські депутати, розповів в коментарі "Знай.ua" економічний експерт Максим Праздніков.

За його словами, сучасна валюта поки не отримала жодного правового статусу, на противагу Японії: там запроваджений податок з кожної транзакції, адже відстежити рух коштів зовсім не складно. Проте існує інша проблема – власника нерідко встановити не вдається:

"Питання в іншому: гаманці, де зберігаються біткоіни - неперсоналізовані, там немає особистих даних. Можна подивитися, скільки приходило біткоінів, скільки йшло, але побачити, кому належить цей гаманець – нереально", - підкреслив Праздніков.

Цілком логічне пояснення популярності біткоіна серед депутатів експерт також знайшов: їх можна вказувати у деклараціях, оминаючи при цьому курс долара. Достатньо зазначити, що їх нібито придбали сім років тому, коли він ще коштував по 10 доларів.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

"Тому, розповівши, що купив їх за 10 тисяч, і заплативши з них податок, у результаті людина отримає зовсім іншу суму, адже тепер їхня вартість 4 млн. У великому масштабі це хороший спосіб легалізувати кошти. Купив сьогодні по 4 тисячі доларів за штуку, але всім сказав, що купив давно по 10 доларів. Заплатив податок на прибуток (або навіть не заплатив, подивимося, який статус біткоіна прийме ВРУ та НБУ) і маєш абсолютно білі гроші і статус удачливого інвестора", - зазначив він.

За словами Празднікова, заробити за зростанні вартості біткоіна поки що не можна так швидко, але зручно переводити такі гроші через інтернет: вони доходять за лічені хвилини. Інвестиційної користі у глобальному масштабі така валюта не несе. Це просто своєрідне капіталовкладення на майбутнє, яке в перспективі цілком реально може стати окремим засобом платежу.

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднені основні способи обміняти криптовалюту.