12 серпня на саміті каспійської п'ятірки у місті Актау (Казахстан) президенти Росії, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану та Ірану підписали спільну Конвенцію про правовий статус Каспійського моря, передає Інтерфакс.

Згідно з документом, кожна країна встановить на море межі власних територіальних вод, шириною не більше 15 морських миль.

Основна площа водної поверхні моря залишиться у загальному користуванні, дно і надра прикаспійські держави поділять між собою.

"Документ ставить крапку в узгодженні позицій Росії, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану та Ірану щодо статусу Каспію, яке тривало 22 роки через кардинальні розбіжності між прибережними країнами", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Показати ще

Крім цього, на морі буде заборонена дислокація Збройних сил інших держав. Відповідальність за безпеку та екологічний стан Каспійського моря будуть спільно нести всі країни.

Тепер кожна з них повинна ратифікувати Конвенцію.

Як заявили раніше в прес-службі президента РФ, "багаторічна робота парламентарів і експертів дозволила підготувати ретельно вивірений текст, що відображає баланс інтересів всіх учасників".

Конвенція вступає в силу з моменту її ратифікації всіма учасниками і депонування всіх п'яти ратифікаційних грамот. Документ носить безстроковий характер.

У документі також наголошується, що судноплавство, рибальство, наукові дослідження і прокладання магістральних трубопроводів повинні здійснюватися за погодженими сторонами правилами.

Крім того, екологічний фактор повинен враховуватися при реалізації масштабних морських проектів, а всі сторони несуть відповідальність за шкоду, завдану екологічній системі Каспійського моря.

Варто відзначити, через постійні суперечки між прибережними державами робота над документом тривала з 1996 року.

Нагадаємо, Реджеп Тайіпа Ердоган заявив, що в разі, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа не перегляне своє ставлення до Анкарі, Туреччина почне пошук інших друзів і союзників.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Володимир Путін, згідно з останніми соціологічними опитуваннями, різко втратив підтримку громадян країни з 80% до 67%.

Також "Знай.uа" писав, росіяни самі не вірять в те, що Крим – це Росія. Тому буквально кожен рік Кремль шукає якісь нові і нові приводи, щоб "прив'язати" окупований півострів до Росії.