Фахівці США із ядерної зброї стверджують, що російський ядерний арсенал суворо оборонний — навіть при тому, що теоретична можливість для першого удару у Москви є, вона навряд чи нею скористається.

Більш того, попереджувальний удар жодних результатів не дасть, стверджують експерти.

"Із так званої ядерної тріади США більше покладаються на елементи корабельного базування, а Росія — сухопутного", — повідомив Fox News Омар Ламрані, старший військовий експерт розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. За його словами, перевагу над Росією забезпечує саме морська і повітряна частина тріади — яка охоплює носії наземного, корабельного і авіаційного базування — через слабкість російських збройних сил.

Популярні новини зараз

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

"Їхній флот набагато слабший, тому вони переважно розраховують на оборонну стратегію, — говорить Ламрані. — Вона якоюсь мірою згладжує глибинні недоліки їхніх збройних сил".

Бюджет російських збройних сил – лише дещиця американської військової машини — 69,2 мільярда доларів проти 554,2 мільярдів. І хоча російські сухопутні війська мають кількісну перевагу над американськими, флот і ВПС Росії значно слабші, тому загальна перевага на боці США.

На думку Ламрані, Росія домагається нового договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО), щоб залишитися в грі, продовжити суперництво зі США на рівних і застовпити за собою дипломатичне крісло на світовій арені. Чинна російсько-американська угода є продовженням своїх попередників. З моменту ратифікації в 2010 році її вже кілька разів продовжували. Договір СНО вимагає скорочення кількості стратегічних ядерних боєголовок вдвічі. Крім того, число розгорнутих боєголовок не може перевищувати 1 500.

Новий договір СНО закінчується в 2021 році. На думку Крістенсена, головне питання полягає в тому, чи буде він продовжений ще на п'ять років, чи ні. Якщо цього не відбудеться, може вибухнути суперечка світового масштабу.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки готуються до серії потужних авіаударів по важливим ядерним об'єктах Ірану.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у КНДР розпочали демонтаж об'єктів на майданчику ракетно-космічного комплексу Сохе. Саме ця база використовувалася для розробки двигунів балістичних ракет.

Також Знай.ua писав про те, що сьогодні Україна є гарячою точкою, яка може стати детонатором світових проблем - протистояння Росії і НАТО і глобальної війни, включаючи ядерну.