Копії реальних матеріалів у Facebook, які публікувала проплачена "фабрика тролів", оприлюднили конгресмени-демократи Комітету з розвідки Палати представників США.

Відомо, що дані пости створювалися, щоб вплинути на підсумок президентських виборів у США, у 2016 році. Про це стало відомо завдяки повідомленню на сайті комітету

Так, представники Демократичної партії США нагадують, що в січні 2017 року розвідувальне співтовариство прийшло до висновку, що Росія втручалася в американські вибори, намагаючись сприяти перемозі Дональда Трампа та програшу Хілларі Клінтон.

Як зазначив член комітету Адам Шифф під час відкритого слухання в листопаді 2017 року за участю представників Facebook, Twitter і Google, (російська - ред.) кампанія в соціальних мережах була спрямована на розкол у США, розпалювання заворушень на ґрунті ряду розбіжностей.

"Росіяни зробили це, об'єднавши фейкові акаунти, сторінки та спільноти, щоб просувати політизований контент і відео, а також мобілізувати справжніх американців підписувати онлайн-петиції і брати участь у мітингах та протестах", - заявив він.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Як стверджується, всього було придбано понад 3,5 тисячі оголошень. Їх побачило 11,4 мільйонів американців. Російською "фабрикою тролів" було створено 470 сторінок в facebook. Ці сторінки, у свою чергу, використали 80 тисяч одиниць контенту, який поширили на більш ніж 126 млн американців.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Державний департамент США запровадив санкції проти низки оборонних структур Росії та інших держав. У документі, опублікованому на сайті Держдепартаменту, зазначається, що обмеження введені у зв'язку з порушенням законодавства США щодо нерозповсюдження зброї масового знищення.

До списку санкцій потрапили Головне управління Генерального штабу Росії, навчальний центр зенітних ракетних військ в Гатчині, 18-й Центральний науково-дослідний інститут Міністерства оборони Росії в Курську, Конструкторське бюро приладобудування в Тулі, 183-й гвардійський зенітний ракетний полк, Науково-виробничий концерн "Барле". У Вашингтоні вважають, що вищезгадані структури допомагали Ірану, Сирії й КНДР розробляти крилаті або балістичні ракети.