Ще один штат США – Канзас - визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Про це повідомляє посольство України в США.

Прокламацію, яка проголошує 2018-й роком пам'яті жертв цієї трагедії, підписав губернатор штату Джефф Кольєр.

"Голодомор був штучним голодом в Україні створеним комуністичним режимом Йосипа Сталіна в 1932-1933 рр. З метою придушити опір українців, які протистояли владі комуністів та колективізації приватних господарств, і був спланованим актом геноциду української нації", - йдеться в документі.

Популярні новини зараз

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

"Завдяки зусиллям українських дипломатів у США і американських українців став Канзас 10 штатом, який визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу", - йдеться в повідомленні.

Крім Канзасу, як повідомлялося, Голодомор в Україні визнано геноцидом у дев'яти штатах США Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, штат мічиган, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Орегоні і Пенсільванії.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", гроші на розвиток проекту про Голодомор отримає Canada Ukraine Foundation.

Фонд уряду канадської провінції Онтаріо Ontario Trillium Foundation виділив $ 750 тис. На підтримку Національного освітнього туру про Голодомор. Це підтвердив депутат місцевого парламенту Іван Бейкер в Twitter. Депутат повідомив, що виділені кошти підуть на розвиток освітнього туру про Голодомор.

Проект в підтримку української історії був заснований в 2015 році. Він представляв собою автобусний тур, в ході якого історики та волонтери з інтерактивним обладнанням відправлялися в навчальні заклади Канади, щоб розповісти про трагічні події 1932-1933 років.

Нагадаємо, народні обранці розпалили спір з приводу історії України і режиму радянської доби.

Позафракційні народні депутати України Євген Мураєв і Андрій Іллєнко підняли тему окупаційної влади. Зокрема Мураєв упевнений, що режим СРСР не був окупаційним для України. Однак Іллєнко запевнив, що українці сьогодні ніби переживають нову ту епоху і воюють з такими ж окупантами, як і 100 років тому.