Європейський центральний банк прислухався до пропозиції Фінансової інспекції Естонії і анулював ліцензію банку Versobank, яким володіє український бізнес. Про це повідомляє PaySpace Magazine з посиланням на джерела в іноземних ЗМІ.
У 2012 році 85% акцій Versobank AS викупила українська компанія "Укрсельхозпром", яка є частиною холдингу "Алеф". Провідними власниками входять у зазначену групу підприємств є громадяни України: Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.
Як пізніше стало відомо, головною причиною для проведення процедури анулювання ліцензії послужила інформація про значних і тривалих порушеннях вимог щодо законодавчої бази. Акцент був зроблений на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
Як повідомили представники Фінансової інспекції, порушення мали системний характер і не були усунені навіть після винесення попередження з боку контролюючої структури.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Всі операції естонської фінансової установи, включаючи виплати вкладникам та іншим кредиторам, були припинені. Паралельно з цим до суду подано заяву про примусову ліквідацію Versobank. Сьогодні рада Гарантійного фонду проведе збори, де вирішиться питання умов відшкодування вкладів.
Нагадаємо, що Versobank AS має понад п'яти тисяч клієнтів. Примітно, що резидентами Естонії з них виступає менше половини громадян. На поточний момент, це одна з найбільш маленьких кредитних установ у країні. Звідси випливає, що його закриття не понесе за собою істотних негативних наслідків для фінансової системи Естонії. На тлі цього у відношенні банку не була ініційована процедура санації.
"Для задоволення вимог вкладників у Versobank достатньо коштів", - додатково уточнив Кильвар Кесслер, голова Фінансової інспекції.
Ліквідація банку і втрата вкладів
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" нещодавно керівництво “Ощадбанку“ заявило про те, що їм вдалося виявити шахрайський фішинговий сайт. Клон офіційної віртуальної площадки головного банку України практично повністю копіює оригінальний сайт, що може ввести в оману неуважних користувачів послуги інтернет-банкінгу.
Як писав портал "Знай.uа" після прийняття Нацбанком України нової порції санкцій проти українських "дочок" російських державних банків, "БМ Банк" прийняв рішення припинити активну фінансову діяльність. При цьому акціонери вирішили зберегти юридична особа.