Проведений у Львові антипольський марш є відповіддю України на "антибандерівський" закон.
Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
Міністр відзначив, що українский народ має повне право на відповідну реакцію через діяльність нинішньої польської влади.
"Що хоче польська влада після того, як протягом останніх двох років в Польщі накручується відверта антиукраїнська істерія? Вибачте, а як нам, українцям, реагувати на це? Це не нормально. З цього слід робити висновки", – зазначив він.
Розенко також вказав на найбільш скандальний, на його думку, термін польського закону.
Мобілізація після 50 років: умови стають жорсткішими – призиватимуть за новими правилами
Від ТЦК не сховаються: кого почнуть мобілізувати з 1 червня
Оплата за газ по-новому: у "Нафтогазі" зробили оголошення для споживачів
"Природа подає знаки": мольфарка вказала на небесні знамення, що свідчать про наближення миру
"Як нам реагувати, коли в законі про Інститут національної пам’яті Польщі вводиться термін "Східна Малопольща"? Вибачте, але "Східна Малопольща" стоїть в одному ряду з терміном "Крим був і буде російським", – підкреслив чиновник.
Варто відзначити, що буквально кілька днів тому у Львові відбувся марш "Національного корпусу", який не на жарт стурбував польських дипломатів.
В МЗС країни звернули увагу на гучні гасла і заявили, що українська влада нібито свідомо відділяє себе від подібних поглядів.


Польська сторона побоюється, що у такий спосіб тільки посиляться і без того напружені стосунки між державами. Нагадали також і про багаторічну підтримку уряду в політичному, оборонному та економічному (у тому числі енергетичному) плані.
Відзначається, що більше тисячі осіб пройшли містом під провокаційними антипольськими гаслами, наприклад: "Місто Львів не для польських панів", "Пам'ятай, чужинець, тут господар українець", "Хто ми? Українці! Чого ми хочемо? Влади!", "Наша земля – наші герої", "Ідея нації – проти деградації" та інші.
Що потрібно знати про "антибандерівський закон"?