Сполучені Штати ввели санкції проти представників польської влади, які діятимуть до тих пір, поки скандал через закон про Інститут національної пам'яті не вирішиться. Це означає, що президент Польщі Анджей Дуда і глава уряду Матеуш Моравецький найближчим часом не мають праа відвідувати Білий дім, тут вони стали персонами нон-грата.
Як повідомляють польські ЗМІ, це загрожує не тільки вищевказаною забороною, а й блокуванням фінансування спільних військових проектів.
"У разі переслідування з боку польської прокуратури щодо будь-якого громадянина США через нововведення, продиктовані змінами в закон про ІНП, наслідки будуть драматичними (зокрема, мова йде про Яна Томаша Гроссе - дослідника і автора скандальних книг, які покладають на поляків спільну відповідальність за Голокост)", - йдеться в повідомленнях польських видань. Ця заява прозвучала під час зустрічі американських і польських дипломатів.
Найгострішою під час цієї зустрічі була риторика Веса Мітчелла - помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії. Його позиція полягає в тому, що закон про ІНП неприйнятний для США, оскільки спрямований проти свободи слова.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
За даними видання, він висунув ультиматум: "Перш за все - до моменту врегулювання суперечок за законом США вводить для польського уряду заборону двосторонніх контактів на високому рівні Білого дому. Отже, не йдеться про зустріч з президентом Дональдом Трампом і віце-президентом Пенсом. По-друге, в Конгресі США спостерігається зростання антипольських настроїв. І це при тому, що саме американський парламент повинен погодитися на фінансування військових проектів в Польщі".
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Польща знову засипала Україну звинуваченнями: глава МЗС Павло Клімкін заявив про намір налагодити відносини з сусідом, однак тут упевнені: в українців насправді інші наміри.