Сьогодні, 9 липня, набуло чинності ключове для України рішення Європейського Союзу – про виділення 1 мільярда євро позики в якості макрофінансової допомоги.
Як зазначають представники Європарламенту, головна мета цієї фінансової підтримки – стабілізація економічної ситуації та реформ у державі. Наступний крок згідно процедури – підписання комісією меморандуму про порозуміння щодо умов надання позик макрофінансової допомоги. Досягнуті домовленості ще повинна ратифікувати Верховна Рада України.
До переліку цих умов можна віднести:
продовження політичних та економічних реформ в Україні,
Популярні новини заразПоказати щеПенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
утвердження демократії,
верховенства права,
прав людини, а також боротьбу з корупцією, включаючи створення Вищого антикорупційного суду.
Україна-ЄС: фінансова підтримка
16 березні 2017 року Єврокомісія схвалила виділення €600 млн макрофінансової допомоги Україні.
У грудні Єврокомісія відмовила Україні у виплаті €600 млн макрофінансової допомоги, оскільки Україна не виконала ряд обов’язкових умов: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитний реєстр Нацбанку та перевірка інформації про бенефіціарів власників компаній.
Гуманітарна допомога Україні від ЄС
При цьому, 13 грудня, Україна подала нову заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від ЄС. Наприклад, на період 2014-2020 років ЄС виділив 55 млн. євро для наповнення Державного фонду регіонального розвитку, який знаходиться під управлінням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Сектори європейської допомоги Україні
Цей фонд є подібні фінансові інструменти ЄС та підтримує проекти розвитку за принципом "знизу – вгору", які націлені на соціальний і економічний розвиток територій.
Дивіться: Європейський аудит: чому результати мільярдів допомоги ЄС Україні незначні?
Як повідомляв портал "Знай.ua", президент України Петро Порошенко підписав закон "Про національну безпеку", який теоретично покликаний покращити оборонний сектор держави. Згідно з нововведеннями, за оборону держави відповідатимуть 15 відомств, а міністр оборони не буде військовим - його призначатиме Рада за поданням президента з-поміж цивільних осіб. Заступники міністра також мають бути цивільними.