У першому півріччі 2018 року українські виробники морозива різних сортів експортували іноземним партнерам продукції на $6.3 млн доларів. У кількісному вираженні - майже 3 тисячі тонн.

Про це стало відомо завдяки повідомленням Державної фіскальної служби України.

Відомо, що більше 50% поставок українського морозива довелося на три головні країни імпортера:

1. Російська федерація – купила морозива на суму 1,6 мільйона доларів.

2. Молдова – 1,5 мільйона доларів.

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Показати ще

3. Ізраїль - $ 886 000.

Одночасно з цим, Україна і сама купувала морозиво за кордоном, хоча і на порядок в менших обсягах. Всього з січня по травень 2018 в країну було ввезено 115 тонн морозива. Головним постачальником стала Чехія з обсягом поставок в 115000 тисяч USD.

Нагадаємо, що всього до 1-го червня 2018 українські виробники виготовили 42,8 тонн морозива, що на 1,7% більше, ніж за аналогічний період попереднього 2017 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що холодна вода і морозиво не допоможуть охолонути в спеку. Про це заявила у своєму Facebook глава МОЗ Уляна Супрун. Вона зазначила, що не потрібно використовувати ці продукти для отримання прохолоди "з середини".

"Холод, який нам передасть 100 г морозиво, несуттєвий – адже ми важимо десятки кілограм. Зате воно дасть нам енергію, а значить – тепло. Приємні відчуття від морозива пов'язані, насамперед, з його смаком", - розповіла Супрун.

Крім того, глава МОЗ підкреслила, що спрагу холодна вода вгамувати зможе, але від цього прохолодніше організму не стане.

Як повідомляв портал "Знай.uа" на сьогоднішній день в Україні повністю відсутня система контролю за якістю морозива і відповідністю складу, який виробники вказують на упаковці. Таку думку висловив виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

"У дитинстві купиш морозиво, воно через 5-7 хвилин починає текти, стаканчик протікає. Нещодавно купив собі морозиво 47-33 – це ДСТУ (Державний стандарт України. - Ред.), яке гарантує, що там немає крім молочних жирів ніяких інших. Стаканчик мені не подобається, викинув в смітник. Приходжу викинути сміття вранці, а не розтануло морозиво за добу. Думаю, нічого собі. Випадковість? Нічого подібного", - підкреслив Несміянов.