Уряд планує закриття Укрекоресурсів, скасування та скорочення низки митних процедур та спрощення процедури найму на роботу іноземних фахівців. На думку міністра економіки Айвараса Абромавічуса це має скоротити корупційний ринок в України щонайменше на 5 млрд. гривень.

"Ми пропонуємо поступове зменшення адміністративного тиску на бізнес, ліквідацію контролюючих органів та покращення інвестиційного клімату в Україні", - заявив міністр.

Зокрема, планується закрити державне підприємство Укрекоресурс, яке, за словами Абромавічуса лише збирає гроші на утилізацію тари, але ніякої утилізації не відбувається. Це має повернути бізнесу до 100 млн. грн.

"Треба скасувати карантинні сертифікати, необхідні при транспортуванні сільськогосподарської продукції. Їх видачею займались приватні фірми. Зрозуміло. Що вони є необхідні при імпорті та експорті продукції, але чиновники вимагають їх навіть при перевезенні зерна з одного району в іншій", - сказав Абромавічус.

За підрахунками експертів таке рішення може повернути в бізнес понад 1 млрд гривень, яки йдуть на корупційні складові.

Популярні новини зараз

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Окрім скасування субсидій для будь-яких товарів на митниці, Міністерство економіки розробило низку пропозиції, кожне з яких поверне у бізнес від 100 млн до мільярду гривень. Серед них: видача фітосанітарних сетіфікатів протягом однієї доби, скорочення процедури перевірки рослин з 60 до 10 днів, відміна експертизи імпортних продуктів харчування та відміна моніторингу користування надрами.

Разом із Міністерством юстиції планується значне спрощення процедури прийому на роботу іноземців в IT-сектор. Це також має зекономити 1,5 млрд. грн., які раніше витрачали на хабарі та липові довідки.