Уряд планує закриття Укрекоресурсів, скасування та скорочення низки митних процедур та спрощення процедури найму на роботу іноземних фахівців. На думку міністра економіки Айвараса Абромавічуса це має скоротити корупційний ринок в України щонайменше на 5 млрд. гривень.

"Ми пропонуємо поступове зменшення адміністративного тиску на бізнес, ліквідацію контролюючих органів та покращення інвестиційного клімату в Україні", - заявив міністр.

Зокрема, планується закрити державне підприємство Укрекоресурс, яке, за словами Абромавічуса лише збирає гроші на утилізацію тари, але ніякої утилізації не відбувається. Це має повернути бізнесу до 100 млн. грн.

"Треба скасувати карантинні сертифікати, необхідні при транспортуванні сільськогосподарської продукції. Їх видачею займались приватні фірми. Зрозуміло. Що вони є необхідні при імпорті та експорті продукції, але чиновники вимагають їх навіть при перевезенні зерна з одного району в іншій", - сказав Абромавічус.

За підрахунками експертів таке рішення може повернути в бізнес понад 1 млрд гривень, яки йдуть на корупційні складові.

Популярні новини зараз

Єлизавета II потрапила у скандал через лист школярам з Севастополя: "визнали" Крим російським

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Окрім скасування субсидій для будь-яких товарів на митниці, Міністерство економіки розробило низку пропозиції, кожне з яких поверне у бізнес від 100 млн до мільярду гривень. Серед них: видача фітосанітарних сетіфікатів протягом однієї доби, скорочення процедури перевірки рослин з 60 до 10 днів, відміна експертизи імпортних продуктів харчування та відміна моніторингу користування надрами.

Разом із Міністерством юстиції планується значне спрощення процедури прийому на роботу іноземців в IT-сектор. Це також має зекономити 1,5 млрд. грн., які раніше витрачали на хабарі та липові довідки.