Про це на засіданні уряду заявив віце-прем'єр Геннадій Зубко, пише УНІАН.

"На сьогодні в усіх областях, крім Закарпатської, Тернопільської та Київської, процес йде дуже потужно. Ми очікуємо, що замість 11800 громад, більшість з яких мали кошти лише на зарплати та комунальні послуги, ми отримуємо біля 7,5 тисяч ефективних громад", - сказав Зубко.

Також він додав, що сформовані 333 громади на сьогодні вже чекають затвердження обласними радами, щоб йти на вибори і отримати новий орган місцевого самоврядування і виконувати свої повноваження.

Читайте також: Суд визнав законною децентралізацію "по-порошенківськи"

У свою чергу Яценюк заявив, що децентралізація не має альтернативи, і не тому, що так визначив уряд, а тому, що це бажання самих громадян. Яценюк додав, що громади мають об'єднуватися для того, щоб розвиватися. "Це добровільне об'єднання, і в його рамках ніхто не може заставляти територіальні громади примусово приймати відповідні рішення", - сказав він.

Популярні новини зараз

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Показати ще

Також Яценюк додав, що підтримує президента щодо завершення конституційної реформи для того, щоб узаконити децентралізацію, і сподівається, що парламент підтримає уряд і президента у питанні конституційної реформи, а також прийме близько 400 законів, які завершать як адміністративну реформу, так і соціальну, економічну та бюджетну децентралізації.