Антиоксиданти не приносять користі і навіть можуть принести шкоду. Про це попереджають дослідники П'єтро Гецці (Pietro Ghezzi) з Медичної школи Брайтона і Сассекса в Великобританії і Харальд Шмідт (Harald Schmidt) з Університету Маастрихта в Нідерландах. Вони проаналізували результати наявних досліджень і опублікували оглядову статтю в British Journal of Pharmacology, повідомляє lenta.ru.

Вчені перевірили, наскільки відповідають дійсності надзвичайно популярні останнім часом твердження про те, що антиоксиданти сприяють профілактиці різних захворювань і гальмують старіння завдяки тому, що вони захищають організм від вільних радикалів і окисного стресу.

Відомо, що присутність в клітинах великих концентрацій активних форм кисню (АФК) пов'язано з серцево-судинними захворюваннями, раком і діабетом.

Через це мільйони людей по всьому світу приймають антиоксидантні добавки.Автори статті оцінили результати безлічі рандомізованих клінічних випробувань і з'ясували, що біодобавки з антиоксидантами не мають позитивного впливу на організм.

Читайте також: Медики розвіяли міфи про інсульт

Популярні новини зараз

Мобілізація авто в Україні: власникам транспорту загрожує 60 тисяч штрафу, хто в списку

Боржникам приготуватися: комунальники йдуть на крайні заходи

У кожного будинку буде свій котел? В Україні готуються до різкого підвищення тарифів на тепло

Більшу частину дня будемо з електроенергією: експерти побачили "світло наприкінці тунелю"

Показати ще

Більше того, вони з великою ймовірністю можуть принести шкоду, оскільки кисневі радикали відіграють важливу роль в імунних реакціях, синтезі гормонів і загибелі дефектних клітин. За словами вчених, активні форми кисню можуть бути небезпечними лише для певної частини пацієнтів, які потребують специфічних ліків, націлених на конкретні механізми утворення активного кисню.

Під час рандомізованих клінічних досліджень учасники випадковим чином діляться на окремі групи, одна з яких отримує плацебо, а інші - лікарські препарати, ефективність яких необхідно оцінити.