У Харкові вирішили розібратися з деревами по-новому. Катастрофа загрожує жахливими наслідками.

Так, працівники комунальних служб у різних місцях міста зрізають листя та гілки «під нуль», при цьому вони називають свої дії "омолодженням". Про це пише 2day.kh.ua.

Фахівці впевнені, що шанси у дерев ожити після цього мінімальні. Мільйонні підряди на обрізку отримує депутат міськради, що знаходиться під підозрою в розкраданні бюджетних коштів.

Дерева, які після обрізки нагадують телеграфні стовпи, стали все частіше з'являтися у дворах харків'ян і на центральних вулицях. Потворна обрізка не обійшла стороною навіть парки та центральні вулиці міста, території дитячих садів і шкіл.

Популярні новини зараз

Діставайте велосипеди: перевізники готуються підняти ціни на проїзд відразу на третину

Українці отримають кошти на оздоровлення: названо необхідну умову

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу

Показати ще

"У минулому році під стовбур вкоротили дерева на центральній алеї в парку Машинобудівників (в минулому парк Артема). Робила запит в обладміністрацію, відповіли формальною відпискою, що все по закону, були скликані комісії екологічна і ще якась", – розповідає харків'янка Алла Черепаха.

Робітники, яких у народі прозвали «деревоненависниками», твердять, що проводять «омолоджуючу обрізку дерев», все – в рамках закону і «на благо харків'ян», щоб аварійні гілки не падали на голови. На думку обрезчиков, через рік на дереві знову має з'явитися пишна листя.

Після вивчення документів стало ясно, що ксерокси актів обстеження зелених насаджень, які підлягають знесенню, датовані 2, 3 і 4 січня 2018 року! Стан деяких дерев комісія, яка засідала два місяці тому, визнала незадовільним і дала дозвіл на знесення, іншим вирішили провести «санітарну» або «омолоджуючу обрізку».

За документами на Клочковском узвозі омолодженню піддали 11 дерев, ще сорока провели санітарну обрізку. Під удар потрапили в'язи, клени та липи. Вік дерев, згідно з актом, від 20 до 45 років.

Разом з актами на виконання робіт комунальники повинні були продемонструвати і висновок Державної екологічної інспекції в Харківській області по кожному дереву. Але таких документів у них не виявилося. Патрульні не стали складати протокол на місці.

Як повідомляв портал "Знай.uа" підозрювана у справі харківської трагедії, в результаті якої загинули шестеро пішоходів Олена Зайцева заявила, що ніколи більше не сяде за кермо і публічно попросила вибачення у потерпілих.