24 серпня 1991 Верховна Рада прийняла акт незалежності України. У тому ж році прагнення країни до самостійності підтримали 90% громадян.

"На той момент це була абсолютна ідеалізація держави. Ми думали, що як тільки буде українська держава, будуть демократія, добробут, европезація", - зазначив історик, громадський діяч Олесь Доній.

Соціологи повідомляють, що на даний момент, кількість людей, які перш за все вважають себе громадянами України, а потім вже жителями тих чи інших регіонів досягла піку за всю історію незалежності. Причина цього те, що українці разом ведуть боротьбу за незалежність на Донбасі.

Історики кажуть, що в порівнянні з періодом визвольної боротьби і 1990 роками готовність "Отримати незалежність або загинути в боротьбі за неї" критично зросла.

Популярні новини зараз

Пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудні, інакше залишать без грошей

Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК

Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все

ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації

Показати ще

Коли українці виховані Радянським Союзом зрозуміли, що держава - це не тільки права, але й обов'язки, кількість прихильників незалежності впала на третину.

Громадяни часто просто не поважають ту державу, яка утворилася в результаті завоювання незалежності, тому що вона олігархічна, - зазначив доктор історичних наук Станіслав Кульчицький.

Так 2013 році, тих хто готовий би був повторно підтримати самостійність було тільки 60%. І все через нездійснені очікування.

І ось уже вже в 2014 році кількість тих, хто цінує незалежність знову збільшилася до понад 75%. Така ж цифра залишається і сьогодні, про що свідчать опитування соціологічної групи "Рейтинг".

А ось рівень патріотизму зростає з кожним роком. І вже сягає більше 80%. Соціологи насамперед пов'язують це з мобілізацією проти російської агресії. Але більше фахівців радує інший показник.

"Називаючи себе громадянином України, ти не просто визнаєш, що тут народився, а визнаєш закони, культуру, історію держави", - повідомив експерт соціологічної групи Рейтинг Любомир Мисів.

Вже після початку війни з Росією стало зрозуміло, що патріотизм українців це не тільки цифри і слова. Десятки тисяч людей кинулися ризикуючи життям захищати державу, коли вона в цьому потребувала. Сотні тисяч волонтерів, залишили свої справи і почали збирати допомогу для добровольців. Мільйони відгукнулися і допомогли.

Гітлер штовхнув Радянський Союз Сталіна до об'єднання націй, які гарантовано повинні були перемогти нацистську Німеччину і це дало друге дихання радянському строю, а Путін дав друге дихання прихильникам незалежності, тому що вперше Росія розкрила свою суть, - резюмував доктор історичних наук Станіслав Кульчицький.

Фахівці вважають, що рівень патріотизму і вміння цінувати українську державність не зменшується. А навпаки, постійно збільшується кількість тих, хто говорить українською мовою, вчить її, хоче дивитися і слухати українське.

Нагадаємо, масовий захід відбувся з нагоди 27-ї річниці незалежності України. У центрі столиці вже з самого ранку почали збиратися тисячі глядачів, щоб подивитися військовий парад, який отримав назву Марш нової армії. Знай.uа відвідали масштабний захід і побачили, як проходило святкування.

Як повідомляв портал "Знай.uа", з Днем Незалежності привітав українців президент Петро Порошенко. На своїй сторінці у Facebook глава держави зазначив, що "свобода, воля і незалежність ніколи не давалися легко".

Також "Знай.uа" писав, що Київ буде розважати гостей 24 серпня на 27-й День Незалежності.