В Україні започаткували журналістську антипремію «Унітаз року», яка буде щорічно вручатися журналістам, які зганьбили честь професії та використовують статус журналіста для маніпуляції громадською думкою і досягнення сумнівних політичних, подекуди й фінансових цілей. Його лавреатами 2017 року, стали тележурналіст В’ячеслав Піховшек та координатор руху “ЧЕСНО” Ірина Федорів. Про це на прес-конференції в інформаційному агентстві «УНІАН» повідомив член правління ГО "Центр суспільного розвитку "ІНТЕР-АКЦІЯ" Валерій Фісун.

До аналізу діяльності номінатів було залучено близько півсотні експертів Центру з різних регіонів України. У результаті визначено двох переможців журналістського антирейтингу «Унітаз». Це - В’ячеслав Піховшек та Ірина Федорів.

«Перше місце безсумнівно було віддано В’ячеславу Піховшеку. Я знав цю людину особисто. Він зробив чудову кар’єру у тележурналістиці. Він розумний, він цікаво пише і це найгірше. Найбільші його маніпуляції відбуваються тоді, коли він говорить напівправду, входячи у довіру, а далі наче при дії 25-го кадру відбувається зомбування. Я б назвав його журналістом-кілером. В нього завжди є цілі і він конкретно працює на її знищення», - коментує Валерій Фісун.

«Наприкінці минулого року Асоціація професійних політичних консультантів оприлюднила результати «Рейтингу спеціалістів політичних професій. Ми були дуже вражені тим, що кращим політичним експертом 2017 року було визнано В’ячеслава Піховшека. Відверто кажучи, це справжній ляпас Україні. Ця особа дуже давно є чи то журналістом у політиці, чи то політиком у журналістиці і навіть ніколи не приховувала, що свого часу був агентом КГБ. Саме це підштовхнуло нас створити власний антирейтинг», - повідомив Валерій Фісун.

Популярні новини зараз

Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК

Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення

Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Показати ще

Друге місце в антирейтингу посіла екс-журналістка телеканалу «СТБ» Ірина Федорів. За словами Фісуна сьогодні вона найбільше відома по скандальній темі Біличанського лісу. Раніше жінка засвітилася як голова журналістської профспілки, що не підтримала своїх колег у складній ситуації і підігравала керівництву каналу.

«Сьогодні журналістськими знаряддями Ірини Федорів іде величезна бізнес-війна за Біличанський ліс великих столичних забудовників, яким Київ уже став тісним. Якщо зайти на сайт «Громада Приірпіння», де головним редактором є Федорів, то з першого погляду здається, що своїми публікаціями журналістка відстоює права громади. Насправді ж, саме прикриваючись голосом громадськості, Ірина Федорів працює на інтереси конкретних бізнесменів. Вона, точно як Піховшек, бачить конкретну ціль і потужно працює на її досягнення, застосовуючи і прямі маніпуляції, і чорний піар, і брехню», - розповів Валерій Фісун.

За словами Валерія Фісуна, саме «унітаз» є найкращим символом того, чим сьогодні займаються чимало ЗМІ і професійних журналістів. На думку експертів «Центру суспільного розвитку «ІНТЕР-АКЦІЯ», номінанти цієї антипремії займаються не журналістикою, а звичайним заробітчанством, цілеспрямовано створюють чорний піар та лиють бруд.

«Ми вважаємо, що інформація, яку розповсюджують лавреати цієї премії, мала би потрапляти саме в унітази, а не до читачів чи слухачів. Можливо, це доволі різко, але ці люди мають зрозуміти, що якщо не припинять робити тих чорних інформаційних справ, якими займаються зараз, то громадськість може відправити до унітазів і їх самих», - зазначив Фісун.

Організатори рейтингу зібралися подарувати переможцям справжні унітази. Громадська організація "Центр суспільного розвитку "ІНТЕР-АКЦІЯ" має намір щороку формувати журналістський антирейтинг «Унітаз року».