Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість переміщенням російських військ в окупованому Придністров'ї (Молдова).
Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.
Зокрема, МЗС висловив стурбованість діями Російської Федерації, пов'язаними з порушенням режиму зони безпеки придністровського конфлікту - несанкціонованим переміщенням 14 червня 2018 військової техніки та озброєння Оперативної групи російських військ у Придністров'ї. "Невиконання російською стороною взятих на себе зобов'язань підриває довіру між учасниками переговорного процесу і створює атмосферу напруженості в регіональному вимірі", - йдеться в повідомленні.
Україна послідовно підтримує позицію уряду Молдови про необхідність повного і безумовного виведення російських військ з території країни, у відповідності з рішеннями Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року.
Варто відзначити, що раніше в МЗС України заявили, що не будуть реагувати на заяви ЗМІ, що президент США Дональд Трамп начебто назвав окупований Крим російським.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Про це заявила журналістам речниця МЗС Мар'яна Беца.
"Ми не будемо реагувати. По-перше, ми ніколи не реагуємо на плітки. Мені відомо, що Білий дім не відреагував, сказавши, що ця інформація відсутня у них", - заявила Беца.
Нагадаємо, за інформацією видання BuzzFeed, під час зустрічі лідерів "Великої сімки" в Канаді президент США Дональд Трамп заявив, що окупований Крим є російським. Зазначається, що він висловив таку думку під час закритої вечері з лідерами G7. Трамп начебто мотивував це тим, що більшість населення Криму розмовляє російською мовою.
В ході традиційного брифінгу прес-секретар Білого дому Сара Сандерс повідомила, що нічого не знає про подібні коментарі Трампа. За її словами, вона не була присутня на приватних розмовах Трампа з іншими учасниками саміту G7, а тому не володіє подібною інформацією.
Разом з тим у понеділок, 11 червня, в Берліні зустрілися глави МЗС країн нормандської четвірки: Україна, Росія, Франції та Німеччини. Політики підняли теми розгортання миротворчої місії ООН на сході України і вперше заговорили про звільнення політв'язнів.
Про це глава українського відомства Павло Клімкін заявив під час підсумкового брифінгу. Міністр назвав першою "доброю новиною" то, що він і його колеги знову зібралися після тривалої паузи і провели "реальну дискусію з можливістю обговорити низку питань".
Друга "хороша новина", за словами Клімкіна, полягає в тому, що на зустрічі було "реальне обговорення питань звільнення політв'язнів і заручників і формату миротворчої місії", які до цього не обговорювалися в нормандському форматі.
Глава МЗС зазначив, що міністри нормандської четвірки домовилися продовжувати спільну роботу.
Що стосується досягнення будь-яких домовленостей, Клімкін повідомив, що планується ще провести зустріч на рівні політичних директорів, після чого "ми будемо дивитися, чи буде потрібно ще одна міністерська зустріч".
Трамп звинуватив в анексії Криму Барака Обаму