Понад півтора центнера тушок мертвих курей неподалік села Гаврилівка на Київщині перетворили життя місцевих мешканців на пекло.
Як передає ТСН, поле, куди викинули 160 тонн "запчастин" пернатих, уже не перший рік орендує місцева птахоферма і вивозить на нього відходи виробництва. Мало того, що сморід від могильника простягається у радіусі кількох кілометрів, так ще й продукти гниття потрапляють у землю і грунтові води, у буквальному значенні отруюючи життя мешканців села.
Як результат, у будинках, що стоять найближче до звалища, вже почали хворіти діти, а лікарі не можуть поставити їм діагноз. Небезпечно стало пити й воду з колодязів.
У свою чергу екологи б’ють тривогу і відзначають кричуще порушення норм утилізації. За словами фахівця Національного екологічного центру Тамари Харчілави, подібні могильники повинні мати бетонні стіни і дно, аби кров та інші сполуки, що утворюються під час гниття, не потрапляли у землю.
Дивіться: Сморід від могильника чутно на кілька кілометрів
На підприємстві мають своє пояснення власній недбалості. Мовляв, місяць тому їм відключили електрику. 64 тисячі бройлерів задихнулися через те, що не працювала вентиляція. Оскільки працівники не змогли оперативно ліквідувати наслідки НП, вони не придумали нічого кращого, як вивезти здохле птаство і викинути його посеред поля під відкритим небом. Після того, як ситуація набула розголосу, вони пообіцяли за тиждень усе прибрати.
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень
Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно
Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Відповідні служби теж нарешті звернули увагу на порушення і почали перевірку. Птахофабриці загрожує судова тяганина та штрафи.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", машинний зал Чорнобильської атомної електростанції збираються перетворити в склад радіоактивного металобрухту.