Днями українська сторона передала тіла загиблих бойовиків на окуповані території. Гуманітарній місії для цього довелося їхати в нейтральну зону.

"6 березня представники гуманітарної місії "ЕВАКУАЦІЯ 200" передали родичам тіло загиблого на приазовському напрямку бойовика НЗФ", - повідомляє Військове телебачення України.

З-поміж інших 2 березня знайшли тіло терориста, якого потім чомусь відмовилися забрати рідні. Втім, причин такого рішення не пояснили:

"Після проведення судово-медичних експертиз українська сторона зв’язалася з родичами загиблого. Однак, останні відмовилися вивозити тіло з підконтрольної Україні території, тож передача була проведена на передньому краї в нейтральній зоні", - зізнаються військові.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все

Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс

Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень

Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою

Показати ще

Відомо, що у більшості подібних випадків процедура передачі не відбувається за лічені години. Спочатку тіла транспортують в лабораторію для проведення ДНК-експертизи, адже нерідко після вибухів мало що від них лишається, складно розпізнати, хто є хто.

Потім потрібно задокументувати всі важливі деталі, які помітили на місцевості пошуку: за яких обставин це відбулося, які речі були при вбитому і.т.д. Ці подробиці можуть стати в нагоді під час проведення подальшого військового розслідування, якщо таке знадобиться.

Дивіться: Евакуація 200

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські волонтери з гуманітарної місії "Чорний тюльпан" розкрили подробиці евакуації та транспортування тіл загиблих – як зі сторони ЗСУ, так і зі сторони противника. Вони розповіли, чим відрізняються люди на Сході та в центральних регіонах, а також як сприймають пошукову місію на непідконтрольній території. В офісі ВГО "Союз "Народна Пам'ять" існує також окрема гаряча лінія, куди телефонують родичі, відбувається обмін інформацією. І не дивно, адже справа після поховання військового під окремим номером (до з'ясування всіх обставин) не закінчується – після отримання результатів експертизи проводиться повторна ексгумація.