Ситуація із незаконними звалищами відходів останнім часом набула таких масштабів, що здатна спровокувати екологічну катастрофу у всій країні.

За словами еколога Алли Войцеховської, в зоні ризику опинилися вже п’ять областей:

"Регулярно в Запорізькій, Чернігівській, Полтавській, Київській і Львівській областях екологи та громадські діячі виявляють звалища небезпечних відходів, в тому числі – медичних. Така ситуація є наслідком діяльності псевдоутілізаторів небезпечних відходів, адже сьогодні ряд підприємств береться за утилізацію відходів, хоча по факту має ліцензію тільки на збір і зберігання отрутохімікатів", - пояснила науковець.

На території нашої країни всього лише чотири заводи для спалювання сміття, але за іронією долі працює з них один, і той у Києві. Везти відходи до столиці – справа досить коштовна, не кожна мерія виділить на це ресурси. Для порівняння, в маленькій Швейцарії є більше 30 сміттєспалювальних і стільки ж сміттєпереробних заводів, а уФранції взагалі 130 заводів переробляють сміття на електроенергію.

Популярні новини зараз

"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024

З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Показати ще

Запуск ринку переробки гальмується через неспроможність встановити єдину ціну на утилізацію та захоронення – один тариф поки в рази перевищує інший. В ЄС це обійдеться для нас занадто невигідно: в залежності від країни вартість однієї тони відходів може становити від 4 до 75 євро.

Крім того, у нас не створена окрема законодавча база, яка регулювала б це питання – було запропоновано цілих чотири документи на розгляд Ради, але вони поки що не діють належним чином.

Дивіться: "українська Венеція", або загроза екологічної катастрофи

Як повідомляв портал "Знай.ua", стихійний удар з Африки підібрався до України.