Нещодавно у Мінсоцполітики ухвалили рішення про скасування виплат по догляду за дитиною до трирічного віку.
Представники міністерства запевняють: такий крок нібито "оптимізує соціальний захист родин", адже всі статті витрат поєднали із допомогою при народженні. Втім, фахівці Гельсінської спілки з прав людини такого оптимізму чиновників не поділяють і вже підрахували, скільки від цього втратять молоді мами.
Наприклад, навіть якщо родині призначили мінімальну суму, то за кілька років втрати сягнуть не менше 5 тисяч гривень, а якщо виплачували по 500 гривень на місяць – то 18 тисяч гривень.
За словами юриста Максима Щербатюка, зарано стверджувати, що допомога при народженні дитини покриє різницю, адже показники суттєво не змінилися – залишилися на рівні 10 тисяч гривень, щомісяця так само виділяють по 860 гривень.
За три роки зменшився і прожитковий мінімум для дітей до шестирічного віку – якщо у 2014-му було 1 102 гривень, то влітку 2017-го затвердили 1 059 гривень. Експерт вважає, що слід прирівняти щомісячну допомогу із прожитковим мінімумом, принаймні, це було б більш логічно.
Будьте дуже уважні щодо оплати за газ: українці попередили, як не втратити гроші на комуналці
Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
З огляду на іноземну практику, оптимізація, звісно, повинна відбуватися, але в Україні тенденція протилежна. Щербатюк запевнив: чиновникам та міністрам слід "оптимізувати" і свої зарплати, якщо вже вони говорять про економічну справедливість і рівноправ'я.
Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, хто в Україні робить бізнес на дітях.