В ніч з 4 на 5 липня українські користувачі інтернету могли отримати доступ до чужих даних: в одному з Twitter-каналів з'явилася інформація про те, що пошукова система "Яндекс" почала індексувати файли з сервісу google.docs, а отже, успішно їх знаходить.

Небезпечна "хмара"

В "Яндексі" заявили, що ніякого збою в системі не було – вона індексувала тільки незахищені сторінки, тобто ті, що знаходилися в загальному доступі.

"Сторінки, індексація яких заборонена адміністратором сайту в файлі robots.txt, Яндекс не індексує, навіть якщо вони знаходяться у відкритій частині інтернету", - повідомили в прес-службі компанії.

Популярні новини зараз

До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК

З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить

Українські сім'ї отримають гроші раніше: виплати прискорили

У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей

Показати ще

Як розповів російським ЗМІ президент холдингу Internet Invest Group Олександр Ольшанський, потрібно максимально закривати доступ для документів, в яких зберігається особиста інформація.

"Якщо не поставити на документи захист, то пошукові системи проіндексують всі дані. Важливі дані ні в якому разі не можна зберігати в документі з загальним доступом або з доступом по посиланню. Інакше ви ризикуєте, що ваші паролі або секретні файли потраплять до зловмисників. Краще, звичайно, зовсім не зберігати ніяких персональних або секретних даних в хмарному сховищі", - вважає Ольшанський.

Цінники блогерів і повій

Дізнавшись про те, як шукати приховані дані, користувачі знайшли масу цікавих документів. Так, у мережу потрапив список загиблих людей в Луганську і Луганській області в 2014-2015 роках. З'явився у відкритому доступі список убитих в Інгушетії. Також є цікава таблиця з назвою "Звіт за коментарі" зі списками користувачів Фейсбуку.

Є цікаві таблиці з тезами для публікацій у Фейсбуці, а також спорів в коментарях. В таблиці навіть зазначено, з яким заголовком публікувати новину – наприклад, "Фашистів на Україні немає" або "Кримчанам нічого не загрожувало". Одна з найцікавіших таблиць – дані про аудиторію російських блогерів в різних соціальних мережах і розцінки за рекламні пости.

Російські ліберальні кола розбурхала інструкція з найму персоналу в один з місцевих банків. У ній чітко вказано, що не рекомендується наймати людей негроїдної раси, колишніх журналістів, силовиків, чоловіків з Північно-Кавказького федерального округу, а також "яскраво виражених представників сексуальних меншин".

Знайшли користувачі також список секс-працівниць Санкт-Петербурга з цінниками, адресами та переліком надання послуг. Мабуть, тепер ентузіасти знайдуть в мережі ще десятки дуже цікавих документів, розшарених через систему google.docs. Користувачам потрібно бути максимально обережними і ні в якому разі не зберігати важливу інформацію в хмарних сховищах.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що помилка Яндекса показала брудну білизну Путіна.