Воді з лимоном приписують прямо-таки чудодійні властивості: напій нібито допомагає скинути зайві кілограми і покращує імунітет. Але насправді вода з лимоном це всього лише вода з лимоном. Такий напій дійсно смачний і освіжаючий, але він не настільки хороший, як всі звикли вважати

Міф 1. Вода з лимоном покращує метаболізм

Одне з досліджень, яке проводили на мишах, присвятили темі, як поліфеноли з цедри лимона, впливають на гризунів, які сидять на дієті з високим вмістом жирів. Кількість екстракту склав 0,5% від раціону мишей. Результати були позитивними: миші, які їли лимонний екстракт, не набирали вагу так сильно, як миші, які його не їли.

І справді, поліфеноли з екстракту лимонної цедри допомогли мишам не набрати вагу, але це не означає, що лимонна вода допоможе схуднути людині.

Міф 2. Лимонна вода допомагає скинути зайві кілограми

Популярні новини зараз

Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати

У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей

Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди

Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"

Показати ще

Відсоток правди в цьому є: якщо випити склянку води перед їжею, то вона тимчасово заповнить шлунок на 5-15 хвилин, а за цей час можна щось з'їсти і навіть подумати, що ви вже наїлися. Однак такий ефект дає будь-яка рідина, зокрема, звичайна вода.

Міф 3. Лимонна вода – низькокалорійний напій

Звідки ж узятися калоріям, якщо вода з скибочкою лимона – це в основному просто вода? Без меду або цукру – це напій без калорій і це зовсім не відкриття, а логічний висновок.

Міф 4. Лимонна вода допомагає вивести токсини

Це теж міф. Наш очищають організм від токсинів печінка і нирки. Ніщо не замінить ці органи. Крім того, лимонна вода може негативно позначитися на зубній емалі.

Міф 5. У воді з лимоном багато корисних мінералів і вітамінів

У самому лимоні корисних елементів багато, але скільки лимонного соку міститься в одній часточці, тим більше коли вона розведена у воді. За словами експертів, один шматочок лимона дасть близько 4% денної норми вітаміну С.

Міф 6. Лимонна вода допомагає травленню

Шлунковий сік – це кислота. І лимони мають свою кислоту. А збільшення кислоти в шлунку особливо нічим не допоможе. Крім того, змінити кислотність шлункового соку за допомогою їжі не так просто. Секреторні клітини, які виділяють шлунковий сік, реагують на зміни середовища і, або підсилюють вироблення кислоти, або припиняють її. Також у воді лимонної немає пектину і клітковини, які допомогли б травленню. Клітковина є в самому лимоні, але, щоб її отримати, потрібно з'їсти лимонну часточку, а розбавити її водою.

Загалом, лимонна вода непоганий варіант, щоб прокинутися і підбадьоритися. Але вона не здатна вирішити ваші проблеми з імунітетом і травленням.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", цей факт про грейпфруті змусить вас бігти в магазин.