Нові дослідження про вплив спеки на здоров’я перевернули уявлення про ризики. Якщо раніше вважалося, що найбільше від високих температур страждають люди похилого віку, то тепер вчені назвали іншу групу.
Згідно з дослідженнями, проведеними в Мексиці, найбільше смертей від спеки фіксується серед молоді віком від 18 до 35 років. Особливо вразливими є чоловіки, які працюють на відкритому повітрі, пише Phys.org.
Аналіз даних за 1998-2019 роки показав, що з 3300 щорічних смертей через спеку 75% припадають на осіб до 35 років. Причина — зайнятість на роботах, пов’язаних із фізичною активністю просто неба, як-от сільське господарство чи будівництво, або в приміщеннях без належного охолодження. Додатковий фактор ризику — активні заняття спортом у спекотну погоду.
До того ж дуже вразливими до спеки залишаються діти до п’яти років, особливо немовлята. Їхній організм швидко нагрівається, а недостатньо розвинена система терморегуляції не дозволяє ефективно охолоджуватися. Це, разом із недосконалою імунною системою, підвищує ризик хвороб, пов’язаних із підвищеною вологістю.
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК
Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Цікаво, що люди середнього віку (50-70 років) постраждали від спеки найменше. Також встановлено, що небезпечними можуть бути не тільки екстремальні температури, але й більш помірні — 23-24°C за шкалою "вологого термометра", яка враховує вплив вологості.
Хоча спека стає дедалі серйознішою проблемою через глобальне потепління, дослідники наголошують, що холод наразі є головною причиною смертей, пов’язаних із кліматичними умовами. Проте частка смертей через спеку зростає з 2000 року і, ймовірно, буде збільшуватися.
Раніше ми повідомляли, червоні цятки на тілі: що це таке, чи небезпечно і чи треба бігти до лікаря?
Еліксир для тіла і душі: цей сік омолоджує і повертає силу лібідо - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, ніколи не лягайте в цьому спати, якщо хочете виспатися.