Проблема самотності серед підлітків набирає обертів, незважаючи на активне використання соціальних мереж. Дослідження Гарвардського університету, проведене доктором Лаурою Марчіано, виявило тривожний тренд, більше половини з 500 опитаних підлітків заявили, що не взаємодіяли ні з ким, ані в реальному житті, ані онлайн, протягом досліджуваного часу.

Ця тенденція співпадає з ширшою проблемою соціальної ізоляції, яку називають "епідемією" сучасності, пише The New York Times.

Головні причини проблеми:

  1. Соціальні порівняння. У додатках, таких як Instagram, люди часто оцінюють своє життя через призму "ідеальних" постів, що підсилює почуття меншовартості.
  2. Недостатність текстового спілкування. Повідомлення не передають емоцій так, як це роблять зустрічі віч-на-віч.
  3. Нескінченна прокрутка контенту. Автовідтворення і безмежний доступ до контенту сприяють ізоляції.

Метааналіз, проведений під час пандемії, підтвердив ці спостереження, негативні порівняння в соцмережах напряму пов’язані з самотністю у підлітків.

Сумна дівчина / фото: Pixаbay

Популярні новини зараз

Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК

Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс

Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"

Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт

Показати ще

Як боротися із самотністю?

Фахівці пропонують кілька стратегій. Наприклад, у соцмережах можна приховувати кількість лайків або змінювати стрічку так, щоб вона була кориснішою. Важливо також зосередитися на справжньому спілкуванні, замість текстових повідомлень обирати відеодзвінки чи особисті зустрічі.

Друзі, гості, фото з вільних джерел

Проблема платформ. Дизайн соцмереж стимулює конкуренцію за лайки та акції, що створює додатковий тиск. Хоча деякі компанії, такі як Meta, намагаються впроваджувати зміни, цього недостатньо для масштабного ефекту.

Нові технології, зокрема генеративний ШІ, ускладнюють ситуацію. Підлітки починають використовувати ШІ як "друзів", але це замінює глибокі людські взаємодії. Доктор Мурті помітив, що навіть у традиційних соціальних просторах, як-от їдальні в університетах, смартфони витісняють спілкування.

Раніше ми повідомляли, як прокачати "м'яз щастя" за допомогою трьох простих кроків?

Як ваші звички у соцмережах впливають на психіку - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, секрет ввічливої помсти: як відповісти грубіяну і залишитися на висоті?