У своєму нещодавньому дослідженні вчені виявили, ще один унікальний "сюрприз" Маріанської впадини у вигляді унікальної істоти.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Відзначається, що значно спрощує роботу науковців у найглибшій точці світового океану спеціальний дистанційний пристрій, який проводить відеозйомку на найбільших глибинах, надаючи цим безцінні наукові матеріали.

Так, зовсім нещодавно науковці за допомогою такого пристрою відкрили унікальну рибу, яка мешкає на глибині 2-6 км. Відомо, що її тулуб довжино в 10 см покрито прозорою шкірою та не має луски. Її відмінності від інших риб відсутність плавального міхура, а анальний плавець суміщений з хвостовим.

Разом з тим варто відзначити, що раніше відомий мандрівник Федір Конюхов заявив про амбітні плани спуститись на дно Маріанської впадини. Ціна проекту складає 12 млн доларів, апарат споруджується на спонсорські гроші.

Варто відзначити, що раніше Біля берегів штату Тасманія Австралії група дослідників виявила нову популяцію червоної риби-лопати (Thymichthys Politus).

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Червона риба-лопата вважається однією з найбільш рідкісних риб у світі. Вона належить до сімейства брахіоніхтевих риб (Brachionichthyidae), відмітною особливістю якого є спосіб пересування. Риби цього сімейства пересуваються по дну за допомогою черевних плавців, які за будовою і формою віддалено нагадують лапи.

Брахіоніхтеві є ендеміками прибережних вод південної Австралії і Тасманії. Досі вченим було відомо про існування єдиної популяції червоної риби-лопати в світі, яка налічувала кілька десятків особин.

Нову популяцію знайшов дайвер-любитель і повідомив про це до Тасманійського інституту морських і антарктичних досліджень (IMAS).

Фахівці IMAS кілька годин досліджували район площею приблизно 1 тис. кв. м. і визначили, що в ньому проживають від 20 до 40 риб-лопат. Це місце знаходиться в декількох кілометрах від локації, де мешкає перша популяція риби.Крім того варто відзначити, що світовий океан донині таїть величезну кількість секретів, які людині поки не під силу дізнатися. Однак, з кожним днем людство стикається з новим видом тварин або ж істотою, яка наближає нас до розгадки.

Цей слизняк не тільки яскраво виглядає, але і живиться мікроскопічними морськими істотами, званими зоопланктоном, і він використовує метод, який важко повірити: він добуває їжу з допомогою посередника.

Нічого не підозрюючи, помічники цього дивного хижака - гидроїдні поліпи - крихітні, коралоподібні тварини, які живуть в колоніях і також харчуються зоопланктоном. І морський слизняк, відомий як голожаберний молюск, використовує поліпи, як живу рибальську сітку, ковтаючи їх, як тільки гидроіди закінчують поглинання планктонів.

Маріанська впадина. Занурення на "Дно Землі". Джеймс КемеронНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що феномен підводної освіти "підняв на вуха" науковий світ.