Які навчаються в університеті Лестера студенти четвертого курсу змогли встановити точний розмір зіниці у Всевидючого Ока Саурона. Молодих людей зацікавило, яким чином, з наукової точки зору, даний очей на верху вежі міг розглянути Фродо у Фатальний гори.

У третій частині класичної фентезійної трилогії "Володар кілець" разом зі своїм товаришем Семом двоє хоббітів досягають Ородруінового вулкана, в жерлі якого Фродо повинен знищити Кільце Всевладдя. Саме там його і помічає Око Саурона.

Так як у зіниці витягнута форма, то в розрахунках дослідницька група розглядала так зване явище дифракції на одиночній щілини. Щоб сповна оцінити, при якій ширина зіниці Око зможе чітко бачити Фродо, вчені вирішили використовувати критерій Релея, в якому задається мінімальний кут і дві дифракційні картини.

Популярні новини зараз

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Згідно з критерієм, кут повинен бути прямо пропорційний довжині хвилі падаючого світла, а також обернено пропорційний ширині щілини. Значення кута дослідники оцінили, враховуючи зростання Фродо (трохи більше метра) і висоту, на якій розташовувалося саме Око (півтора кілометра), а також враховуючи відстань від Барад-дура до Ородруіна (48 кілометрів).

Довжина хвилі, яку має можливість сприймати Око, фізики прийняли рівною 555 нанометрам, що точно відповідає світла, до якого найбільш чутливий очей людини.

Підставивши всі значення у формулу критерію Релея, вчені змогли отримати мінімальну ширину зіниці Ока Саурона, що дорівнює 3,8 сантиметрам, що приблизно в 26 разів більше, ніж, приміром, у кішки.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що на Місяці з'являться грядки.