Японські вчені з'ясували, що занадто короткий і занадто довгий сон підвищує ризик розвитку деменції і передчасної смерті у людей старше 60 років. Стаття фахівців опублікована в Journal of the American Geriatrics Society, коротко про наукову роботу розповідається в прес-релізі на EurekAlert!.
Згідно з результатами дослідження, показники захворюваності деменцією і смертності, розраховані з поправкою на вік і стать, були вище у тих, хто спав менше п'яти годин або більше 10 годин на добу, в порівнянні з тими, хто приділяв сну 5-6,9 годин.
У дослідженні взяли участь 1517 осіб, за ними спостерігали протягом 10 років. За цей час у 294 добровольців розвинулося недоумство, а 282 померли.
Однак висока фізична активність у літніх людей компенсувала негативний ефект від недотримання гігієни сну, зменшуючи ймовірність старечих захворювань.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В першу чергу це неправильний сон.
Виявляється, здоровий це не просто восьмигодинний сон. Справа в тому, що спати треба лягати до 22 годин, а прокидатися – в 6-7 ранку. Вчені вважають, що це найкращий час для сну і пробудження. До речі, краще спати в повній темряві, щоб світло ліхтарів не проникало в кімнату.
А ось ідеальної позою для сну вважається на боці: дуже зручна поза для тих, хто схильний до хропіння. Вона запобігає біль в шиї і спині, ідеально підходить для хребта, покращує травлення.
У цій позі верхня нога не має належної підтримки, тому у вас може виникнути біль у спині або стегні.
Вагітним рекомендується спати на лівому боці. Така поза дозволяє дитині отримати більше поживних речовин.
Як повідомляв портал "Знай.uа", нещодавно вчені з Медичної школи Стенфордського університету зробили приголомшливе відкриття – виявляється, "нездорова вага" просто наслідок зміни часових поясів.