30 років тому два астронома – канадець Ян Шелтон і чилієць Оскар Дуалде, перебуваючи в обсерваторії Лас-Кампанас, відкрили неймовірну наднову зірку. І про це стало відомо тільки зараз.
Так, голландський дослідник Іветт Сендес систематизував фотографії зірки, зроблені за допомогою портативного телескопа при Австралійському дослідному інституті, і створив з уривчастих знімків відео, в якому показується 25 років життя наднової зірки. Вчені записали на плівку головні особливості та зміни наднової за період від 1992 до 2017 років.
Відповідний ролик опубліковано на Youtube.
Багато астрономів переконані, що наднова SN 1987A є найяскравішим об'єктом з часу SN 1604, яку ще називають наднова Кеплера. Стало відомо, що це небесне тіло народилося у Великій Магеллановій хмарі в туманності Тарантул. Варто зазначити, що світло зірки досягло Землі лише в 1987 році.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Як заявляють в Європейському космічному агентстві, хмара залишається на одному місці над горою під назвою Арсіа близько від марсіанського екватора з 13 вересня. Однак, за словами агентства, це місце просто збіг.
Як повідомляв портал Знай.uа, через 11 років польоту на міжпланетній станції NASA закінчилося паливо для іонних двигунів. Після чого зонд став некерованим і фактично перетворився на штучний супутник на орбіті Церери.
Також портал Знай.uа писав, що буквально нещодавно дослідники вперше змогли спостерігати поблизу матерію, яка обертається навколо чорної діри у Всесвіті.