Вчені NASA поділилися новим відкриттям, зробленим у ході вивчення планети Плутон - під поверхнею планети виявили щось дуже дивне.

Про це повідомляють джерела NASA.

У повідомленні йдеться, що нові дані, отримані із зонда New Horizons, здивували дослідників дивною активністю під поверхнею Плутона. Згідно інформації з космічного апарата, на карликовій планеті знайшли аміак, який вказує на активні тектонічні процеси в надрах Плутона, а також на рідкий океан глибоко під поверхнею.

Інформацію про Плутоні збирав інструмент LEISA, який зафіксував під час швидкого прольоту поруч з Плутоном в липні 2015 року. Зібрана інформація підтвердила наявність аміаку в водяному льоді поруч з борозною Вергілія (Virgil Fossae), що знаходиться в північній частині області Ктулху.

Популярні новини зараз

Платитимете не 2,64 гривні, а 1,05 за кіловат: українцям пропонують унікальну можливість економії на комуналці

Гороскоп на тиждень 27 травня - 2 червня для всіх знаків Зодіаку: зусилля Раків, претензії Терезів та мудрість Водоліїв

Тривожна арифметика "Нафтогазу": українці стають боржниками навіть за наявності переплати

Готуйте 400 гривень: власників лічильників води очікують додаткові витрати

Показати ще

Подібна знахідка може вказувати на наявність солоного та рідкого океану в надрах Плутона, який в теорії може підтримувати життя, переконані вчені. Аміак можуть також викидати діючі вулкани.

вулкан

Аміак також цікавий вченим тим, що у вільному стані він зберігається дуже короткий час за космічними мірками – швидко розпадається під дією ультрафіолетового випромінювання і космічної радіації за пару мільйонів років. Вік Плутона становить 4 мільярди років, що означає, що аміак на ньому з'явився відносно недавно завдяки вулканів – їх діяльність натякає на активну тектонічну активність.

Окрім того у світі науки вважається, що червоний колір цієї карликової планети забезпечують толины — органічні сполуки, що виникають при впливі УФ - або космічного випромінювання із сполук, що містять вуглець, таких як метан або вуглекислий газ. Червоний колір Плутона разом з наявністю води та аміаку може вказувати на присутність органічних сполук у воді.

Нагадаємо, вчені виявили, що нашу планету вразив рій комет - химерні фігурки викрили винуватців жахливої катастрофи.

Як повідомляв Знай.uа, вчені зіткнулися з дуже складним завданням — класифікація планети Плутон. Дана планета = це одна з найзагадковіших елементів Сонячної системи. Відомо, що зараз Плутон наділений статусом планети-карлика.

Також Знай.uа писав, осколок Нібіру увірвався до атмосфери Землі: людство на волосині від смерті.