Торгова блокада України продовжена до 1 січня 2019 року. Про це повідомила прес-служба президента РФ Володимира Путіна.
Кремлівський агресор заборонив ввезення українських товарів на територію Казахстану і Киргизії через РФ. Рішення опубліковано на державному порталі. Раніше, вето на експорт продовжували до 30 червня.
Самі обмеження на транзит українських товарів діють ще з січня 2016 року. Згідно з ним, перевезення проходить з Білорусії. Однак це ще не все. На весь вантажний транспорт з продовольством встановлюються пломби з системою навігації ГЛОНАСС.
Через таких дій Кремля, Україна хоче судитися з РФ. Збитки із-за скорочення експорту за перше півріччя 2016 склали понад 36%.
Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що РФ поскаржилася в ВОТ на Україну. Про це повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на заяву глави Мінекономрозвитку РФ Максима Орєшкіна, яку він виголосив перед журналістами в Ханої після зустрічі з главою СОТ Роберто Азеведо.
За словами російського міністра, РФ направила в СОТ запит на проведення консультацій у зв'язку з обмеженнями, які вводить Україна "щодо російських товарів, послуг та осіб на українському ринку, а також щодо транзиту".
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Орешкін звинуватив Україну в тому, що вона "системно і свідомо" порушує свої міжнародні зобов'язання, ігноруючи правила міжнародної торгівлі.
"Мова йде, зокрема, про заборони на ввезення з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, вино-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів. Особливі процедури застосовуються при ввезенні російських книг та іншої друкованої продукції. Особливий режим оподаткування застосовується при ввезенні старих російських автомобілів. На території України забороняється або дискримінаційним чином обмежується діяльність сотень російських компаній - виробників і постачальників товарів і послуг. Серед них – машинобудівники і банки, постачальники різних послуг, у тому числі в мережі Інтернет, постачальники програмного забезпечення, авіакомпанії і багато інших. Спеціальний екологічний, санітарний, фітосанітарний і ветеринарний контроль введений стосовно російських харчових продуктів, виробів легкої промисловості, косметики, побутової хімії та інших російських товарів ", - перерахував міністр обмеження щодо РФ.
Зі слів міністра стає також зрозуміло, що особливо Росії дошкуляє заборона брати участь в приватизації та обмеження на операції з українською валютою. А ще не подобається окупантам заборона на акредитацію журналістів російських новинних агентств.
Відповідно до процедур СОТ, запит на проведення консультацій є першим етапом при подачі позову. Протягом двох місяців, згідно з правилами СОТ, будуть проведені консультації з урядом України для пошуку взаємоприйнятного вирішення ситуації, що склалася.
"У випадку, якщо консультації не принесуть очікуваного результату, ми маємо право почати другу стадію спору - передачу справи на розгляд групи експертів", - пригрозив Орєшкін.