Не секрет, що хронічний недосип не йде на користь людині. Однак зараз медики стверджують, що такий розпорядок несе в собі смертельну небезпеку. Причому не тільки для того, хто вибирає такий ритм власного життя.

Завдяки недавнім дослідженням вчені з'ясували, що хронічне недосипання стає причиною порушення когнітивних функцій. Адже до них призводять, часто неврологічні і психологічні розлади. Ці складні функції головного мозку відповідають за пам'ять, розумову працездатність, орієнтацію в часі і просторі, розуміння і читання з листом. Тобто недосип провокує зниження раціонального пізнання світу, погіршуючи сприйняття інформації.

В ході досліджень американські вчені помітили одну небезпечну особливість. Люди, які хронічно не висипаються, самі не в змозі помітити за собою ніяких відхилень. Хоча при цьому у них знижується швидкість реакції і розумових процесів. Приміром, сідаючи за кермо, вони здатні наражати на небезпеку всіх учасників руху.

Медики з'ясували, що хронічно позбавлені повноцінного сну не сприймають свій стан, як втомлене, ослаблене або сонне. При цьому на ділі протягом дня оточуючі помічають у них порушення не тільки швидкості реакції, але і координації і навіть концентрації.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Доброю новиною є те, що порушення когнітивних функцій, якщо їх причиною став хронічний недосип, мають оборотний характер. Корекція цих порушень дозволить відновити психічні функції.

Для повноцінного відновлення організму і проходження ним усіх необхідних фаз сну, потрібно спати мінімум 6 годин. Нормою є восьмигодинний відпочинок після напруженого дня.

Наслідки недосипу:

Як повідомляв раніше портал "Знай.иа"існують легкі способи прокидатися без будильника і для цього варто ввести собі в звичку п'ять нескладних ритуалів.