Люди, для яких в добі занадто мало часу і вони вирішують пожертвувати сном заради інших справ, ризикують "заробити" депресію і постійне відчуття тривоги.



Як повідомляє портал Рoliteka, такого висновку дійшли вчені з Університету штату Нью-Йорк в Бінгемтоні. Автори дослідницького проекту оцінювали тривалість сну у людей, які відчувають занепокоєння і румінацію - постійну концентрацію на негативних думках. Їм демонстрували зображення, покликані провокувати емоційний відгук, а потім по руху зіниць оцінювали реакцію добровольців.



Як виявилося, регулярні порушення режиму сну або хронічний його дефіцит викликають у людей проблеми при спробі відволіктися від поганих думок. Вчені вважають, що це сприяє розвитку порушень психіки, зокрема появи тривожності і депресії.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

"Ми з'ясували, що у людей, які брали участь в дослідженні, була тенденція зациклюватися на негативних думках. У той час як зазвичай люди можуть подолати вплив негативної інформації, у них були з цим проблеми", - розповіла керівник проекту професор Мередіт Коулз.



На думку дослідників, ці дані допоможуть психіатрам успішніше боротися з багатьма психічними розладами, коректуючи режим сну своїх пацієнтів.

Нагадаємо, раніше інормаціонний портал "Знай.ua" писав про страшні наслідки, до яких веде депресія. Перевірте, чи немає цих симптомів у вас і ваших близьких!