Учені з декількох університетів Китаю встановили залежність між схильністю до прощення і будовою великих півкуль головного мозку.

Як говориться в журналі Scientific Reports, цю рису характеру визначає розмір ділянок кори, що відповідають за оцінку неприємних стимулів, здатність до співчуття і самоконтроль. Досвід проводили на 194 китайських студентах, з них 136 - дівчата. Щоб визначити їх здатність до прощення, їм запропонували відповісти на питання в анкеті.

Після цього студентам провели магнітно-резонансну томографію (МРТ) голови в кількох проекціях. З її допомогою побудували тривимірні карти мозку кожного випробуваного і оцінили, як у них співвідносяться обсяги сірої і білої речовини в різних регіонах центральної нервової системи.

Оскільки будова мозку у чоловіків і жінок дещо відрізняється, була зроблена коригування. Аналіз виявив, що незалежно від статі, у тих, хто за результатами опитування показав себе більш м'яким і всепрощаючим, це співвідношення вище в дорсальній префронтальній корі лівої півкулі, але нижче в островковой частці і нижньої лобової звивині правої півкулі.

Популярні новини зараз

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

Дорсальная префронтальная кора відповідає за свідомий контроль дій, тобто виходить, що більш здатні прощати краще себе контролюють. Острівкова частка грає роль у формуванні негативних емоцій і емпатії. Нижня лобова звивина забезпечує емпатію - здатність співпереживати іншим. Ймовірно, нижня лобова звивина пов'язує між собою інші ділянки мозку, що відповідають за співпереживання.

Мінусом залишається те, що в реальному житті студенти можуть вчинити інакше, ніж вони відповіли в опитувальнику.

Здатність прощати

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені з американського штату Північна Кароліна зробили резонансне відкриття. Вони заявили, що недалекий той час, коли організм homo sapiens еволюціонує настільки, що зможе відрощувати втрачені кінцівки за аналогією з ящіркою і її хвостом.