Ескалації конфлікту на Донбасі чекати не варто, вважає колишній посол США і фахівець з питань України та Росії у Вашингтоні Стівен Пайфер, однак і силами української армії припинити війну не вдасться.

Про це повідомляє ТСН.

"Українські військові і уряд розуміють, що не зможуть повернути Донбас силою. Якщо вони спробують, то російські військові увійдуть на Донбас набагато масштабніше. У такому випадку військові РФ, наприклад, зможуть зайняти Маріуполь", – зазначив експерт.

Пайфер нагадав, що російська армія сильна, добре екіпірована і перевищує за чисельністю українські війська. Однак екс-посол США припустив, що Росія не зважиться на крок, який може спричинити новий пакет санкцій та підтримку України з боку Заходу.

"Активний конфлікт підриває дії українського уряду, чинить тиск на державу і ускладнює успіхи України – і економічні, і політичні", – зазначив Стівен Пайфер.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Варто відзначити, що раніше колишні дипломати США та експерти групи Friends of Ukraine Network (Американська мережа друзів України) окреслили список найважливіших реформ для України.

"Ми аплодуємо Україні за те, що вона здійснила більше реформ у багатьох галузях за останні чотири роки, ніж за попередні два десятиліття, але їй потрібно проявити міцніше лідерство, більше зусиль та відданості у боротьбі з всеохоплюючою й давно існуючою корупцією у державній та приватній сфері", — таку заяву підписали Вільям Міллер, Стівен Пайфер, Роман Попадюк, Вільям Тейлор та інші.

На думку фахівців, особливу увагу слід приділити саме антикорупційним відомства, адже вони досі заважають іншим виконувати свої безпосередні функції. Натякнули й на активістів, котрі часто стають жертвами переслідувань та нападів. Для цього найближчим часом потрібно створити Антикорупційний суд, але він повинен відповідати всім вимогам Венеційської комісії та Міжнародного валютного фонду.

Реформувати потрібно й управління Національне агентство із запобігання корупції, аби мати змогу контролювати перевірку статків українських посадовців. Найкраща порада у такому випадку – скасувати, чи хоча б обмежити недоторканість народних депутатів.

Цікаво, що найгучніші скандали минулого року були пов'язані саме із Антикорупційним судом – хоча українська сторона обіцяла працювати над цим, Захід не розділяв такого оптимізму.

Зокрема, за словами виконавчого директора Transparency International Ukraine Ярослава Юрчишина, про певні успіхи свідчить кількість справ проти корупціонерів-високопосадовців, що вже передані чи готуються до передачі до суду.

Він помітив також небувалий тиск на новостворені відомства та громадських активістів, що призвело фактично до повної політизації цих структур.

"Загалом, можна сказати, що 2017 рік став як роком ствердження антикорупційної боротьби, так і роком реакції", - підсумував Юрчишин.

Путін шукає вихід з Донбасу - екс-заступник голови Генштабу ЗСУНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що побратими розповіли про загиблого на Донбасі воїна ЗСУ.